Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Minister Wiesław Kaczmarek zapewnia, że ma ustną deklarację France Telecom w sprawie złożenia oferty zakupu 2,5% akcji TP SA. Deklaracji o przyjęciu nowej strategii przez Optimusa nie wygłosi natomiast w tym tygodniu prezes Widerszpil. Trzeba na nią poczekać do końca lipca.

PARKIET

Panika na SzepteluRośnie wolumen obrotu i jednocześnie stale obniża się kurs Szeptela. Wczoraj wolumen osiągnął rekordową wartość – 176,5 tys., przy ponad 10-proc. spadku, do 6 zł za akcję. Powodem wzmożonego handlu jest podaż ze strony indywidualnych inwestorów, kupujących na kredyt. (s. 2)

Rośnie konkurencja w telekomunikacjiURTiP wydał zezwolenia dla ośmiu operatorów telekomunikacyjnych. Czterech z nich otrzymało zgodę na świadczenie usług międzystrefowych. (s. 3)

France Telecom złożył wstępną deklaracjęMinister skarbu poinformował, że przedstawiciele France Telecom złożyli ustną deklarację przedstawienia oferty zakupu 2,5% akcji TP S.A. jeszcze w czerwcu. FT może kupić akcje operatora po cenie średniej z ostatnich 100 sesji przed transakcją plus 25% premii – czyli za 18 zł. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Globalna prezentacja na WWWWedług I-metrii wydatki na reklamę internetową wyniosą do końca br. 16 mln zł. Od marca do maja br. na e-reklamę wydano według firmy 4-5 mln zł. Dane te obejmują jedynie kwoty wydane na banery, skyscrapery i buttony. (s.8)

Zadecyduje sędziaPrzed sądem federalnym w Waszyngtonie zakończyły się przesłuchania i wystąpienia w procesie stany kontra Microsoft. Firma z Redmond, której zarzuca się łamanie przepisów antymonopolowych, zdecydowanie odrzuciła propozycje sankcji i ograniczeń działalności, które proponowały stany. (s. 12)

PULS BIZNESU

Optimus stawia na produkcję PCNowa strategia Optimusa ma zostać ogłoszona dopiero pod koniec lipca, a nie w tym tygodniu, jak zapewniał nowy prezes Andrzej Widerszpil. Według nieoficjalnych informacji PB spółka skupi się raczej na produkcji komputerów niż na integracji. (s. 8)