Piątkowy Przegląd Prasy

Minister Wiesław Kaczmarek zapewnia, że ma ustną deklarację France Telecom w sprawie złożenia oferty zakupu 2,5% akcji TP SA. Deklaracji o przyjęciu nowej strategii przez Optimusa nie wygłosi natomiast w tym tygodniu prezes Widerszpil. Trzeba na nią poczekać do końca lipca.

PARKIET

Panika na Szeptelu

Rośnie wolumen obrotu i jednocześnie stale obniża się kurs Szeptela. Wczoraj wolumen osiągnął rekordową wartość – 176,5 tys., przy ponad 10-proc. spadku, do 6 zł za akcję. Powodem wzmożonego handlu jest podaż ze strony indywidualnych inwestorów, kupujących na kredyt. (s. 2)

Rośnie konkurencja w telekomunikacji

URTiP wydał zezwolenia dla ośmiu operatorów telekomunikacyjnych. Czterech z nich otrzymało zgodę na świadczenie usług międzystrefowych. (s. 3)

France Telecom złożył wstępną deklarację

Minister skarbu poinformował, że przedstawiciele France Telecom złożyli ustną deklarację przedstawienia oferty zakupu 2,5% akcji TP S.A. jeszcze w czerwcu. FT może kupić akcje operatora po cenie średniej z ostatnich 100 sesji przed transakcją plus 25% premii – czyli za 18 zł. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Globalna prezentacja na WWW

Według I-metrii wydatki na reklamę internetową wyniosą do końca br. 16 mln zł. Od marca do maja br. na e-reklamę wydano według firmy 4-5 mln zł. Dane te obejmują jedynie kwoty wydane na banery, skyscrapery i buttony. (s.8)

Zadecyduje sędzia

Przed sądem federalnym w Waszyngtonie zakończyły się przesłuchania i wystąpienia w procesie stany kontra Microsoft. Firma z Redmond, której zarzuca się łamanie przepisów antymonopolowych, zdecydowanie odrzuciła propozycje sankcji i ograniczeń działalności, które proponowały stany. (s. 12)

PULS BIZNESU

Optimus stawia na produkcję PC

Nowa strategia Optimusa ma zostać ogłoszona dopiero pod koniec lipca, a nie w tym tygodniu, jak zapewniał nowy prezes Andrzej Widerszpil. Według nieoficjalnych informacji PB spółka skupi się raczej na produkcji komputerów niż na integracji. (s. 8)