Piątkowy Przegląd Prasy

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, inwestorami Telefonii Dialog miałyby zostać dwa fundusze capital venture.

PARKIET

Telefonia Dialog dla funduszy

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, kupnem akcji Telefonii Dialog interesują się dwa fundusze venture capital: CVC Capital Partners i Spectrum Equity Investors. Przsedstawiciele funduszy odmawiają jednak komentarza. (s. 1, 2)

18 mln zł dla Capital Partners

Wartość obrotu prawami do poborów akcji Telmaksu wyniosła podczas wczorajszej sesji prawie 20 mln zł. Częśc z nich skupowały zapewne biura maklerskie na zlecenie Capital Partners. Z kolei akcje Telmaksu kolejny raz wyceniano niżej – notowania spadły o 14,8% do 75 zł za sztukę, a obrót wyniósł 1,2 mln zł. (s. 3)

IB System chce zamiany wierzytelności na akcje

Spółka zamierza obniżyć wartość nominalną akcji z 5 do 1 zł. W związku z tą operacją liczba papierów zwiększy się z 1,85 do 9,25 mln sztuk. Zmiany te wiążą się z zawartym na początku kwietnia układem z wierzycielami. Część długu ma być zamieniona na akcje w stosunku 1 akcja za 1 zł długu. Konieczne jest jednak jeszcze split firmy i zniesienie uprzywilejowania akcji. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Na kłopoty – TDC Internet

Według PiG, TDC Internet może przejąć Energis Polska, wykorzystując jej problemy w związku m.in. z potrzebą uregulowania dostępu do tzw. ostatniej mili. (s. 8)

Komórki idą jak woda

W tym roku na rynek polski może trafić od 4,3 do 5 mln komórek o wartości od 1,9 do 2,45 mld zł. (s. 8)

PULS BIZNESU

Grupa Optimusa: obietnica zysku

Nowy szef Optimusa, Andrzej Widerszpil zapowiedział wczoraj, że spółka w ciągu dwóch tygodni zadecyduje, który profil działalności wybrać. Bez względu na wybór, firma ma w czwartym kwartale odnotować zysk operacyjny. (s. 5)

Agora wstrzyma się z zakupem TV

Agora zamierza wydać na na jedną z dwóch działających w kraju ogólnopolskich telewizji komercyjnych do 1,5 mld zł. Decyzja o inwestycji jest jednak wstrzymana do czasu wyjaśnienia sprawy nowelizacji ustawy o . (s. 12)

Spider ma ofertę na mistrzostwa

Firma internetowa Spider wprowadziła z okazji mistrzsostw specjalną ofertę dla małych i średnich firm. Każda firma która podpisze umowę na korzystanie z usług ISP w czasie mundialu, przez miesiąc będzie korzystać z nich gratis. (s. 13)