Piątkowy Przegląd Prasy

BRE Bank sprzedał ponad 20% akcji Grupy Onet.pl.

PARKIET

Niezła cena, zerowe obrotyAkcje Telmaksu zadebiutowały prawie 27% powyżej ceny odniesienia. Podczas sesji nie zanotowano żadnych obrotów, ale w transakcji pakietowej właściciela zmieniło 9,3% akcji spółki. Sprzedającym jest prawdopodobnie fundusz Warta Vita. (s. 3)

Kolejne kłopoty ElektrimuKonsorcjum banków z EBOiR, Citibankiem i Westdeutsche Landesbank Girozentrale wypowiedziało Zespołowi Elektrowni PAK, należącemu w 38,5% do Elektrimu, kredyt w wysokości 392 mln USD. (s. 3)

Rośnie kurs GetinuO ponad 32% wzrósł kurs Getina po informacji o prowadzonym przez TP S.A. due diligence spółki. TP S.A. nie skomentowała informacji podanej przez prezesa Credit Agricole Polska, który pośrednio jest właścicielem Getina. Wysokość obrotów wyniosła 709 tys. zł. (s. 7)

PRAWO I GOSPODARKA

Gerling-Ubezpieczenia on-line Gerling Polska Życie uruchomił dystrybucję swoich polis dla klientów indywidualnych przez kanał internetowy. Gerling będzie sprzedawał ubezpieczenia za pośrednictwem portalu ebroker.pl. (s. 7)

Pamieć absolutna w cenieWedług szacunków IDC łączna wartość rynku pamięci masowych wyniosła w 2001 roku 57 mld USD, z czego na systemy dyskowe przypadło 44,7% tej kwoty, a na usługi towarzyszące – 36%. W Warszawie we współpracy z partnerami produktowymi II edycję Storage Day zorganizował

. (s. 8)

PULS BIZNESU

BRE pozbył się 20 proc. akcji OnetuBRE Bank sprzedał za 38,3 mln zł prawie 1,4 mln akcji Grupy Onet.pl. Pakiet ten odpowiada 20,2% kapitału i 10% głosów na WZA. Obecnie BRE posiada 3% akcji GO. W tym tygodniu ITI ogłosił wezwanie na akcje GO. Zapisy zaczną się 29 maja. (s. 4)

PSE wyemituje obligacje za 6 mld złPolskie Sieci Elektroenergetyczne wyślą do banków inwestycyjnych oferty w sprawie doradztwa przy emisji obligacji o wartości 6 mld zł. Emisja pokryje częściowo zobowiązania z tytułu kontraktów długoterminowych. (s. 10)