Piątkowy Przegląd Prasy

BRE Bank sprzedał ponad 20% akcji Grupy Onet.pl.

PARKIET

Niezła cena, zerowe obroty

Akcje Telmaksu zadebiutowały prawie 27% powyżej ceny odniesienia. Podczas sesji nie zanotowano żadnych obrotów, ale w transakcji pakietowej właściciela zmieniło 9,3% akcji spółki. Sprzedającym jest prawdopodobnie fundusz Warta Vita. (s. 3)

Kolejne kłopoty Elektrimu

Konsorcjum banków z EBOiR, Citibankiem i Westdeutsche Landesbank Girozentrale wypowiedziało Zespołowi Elektrowni PAK, należącemu w 38,5% do Elektrimu, kredyt w wysokości 392 mln USD. (s. 3)

Rośnie kurs Getinu

O ponad 32% wzrósł kurs Getina po informacji o prowadzonym przez TP S.A. due diligence spółki. TP S.A. nie skomentowała informacji podanej przez prezesa Credit Agricole Polska, który pośrednio jest właścicielem Getina. Wysokość obrotów wyniosła 709 tys. zł. (s. 7)

PRAWO I GOSPODARKA

Gerling-Ubezpieczenia on-line

Gerling Polska Życie uruchomił dystrybucję swoich polis dla klientów indywidualnych przez kanał internetowy. Gerling będzie sprzedawał ubezpieczenia za pośrednictwem portalu ebroker.pl. (s. 7)

Pamieć absolutna w cenie

Według szacunków IDC łączna wartość rynku pamięci masowych wyniosła w 2001 roku 57 mld USD, z czego na systemy dyskowe przypadło 44,7% tej kwoty, a na usługi towarzyszące – 36%. W Warszawie we współpracy z partnerami produktowymi II edycję Storage Day zorganizował . (s. 8)

PULS BIZNESU

BRE pozbył się 20 proc. akcji Onetu

BRE Bank sprzedał za 38,3 mln zł prawie 1,4 mln akcji Grupy Onet.pl. Pakiet ten odpowiada 20,2% kapitału i 10% głosów na WZA. Obecnie BRE posiada 3% akcji GO. W tym tygodniu ITI ogłosił wezwanie na akcje GO. Zapisy zaczną się 29 maja. (s. 4)

PSE wyemituje obligacje za 6 mld zł

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wyślą do banków inwestycyjnych oferty w sprawie doradztwa przy emisji obligacji o wartości 6 mld zł. Emisja pokryje częściowo zobowiązania z tytułu kontraktów długoterminowych. (s. 10)