Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Optimus planuje połączyć Xtrade z Marketplanet - podaje PB. Prezes Krawczyk nie zaprzecza.

PARKIET

TP S.A. rośnie po zapowiedziach zarząduAkcje Telekomunikacji Polskiej S.A. wzrosły wczoraj o 9,4%, w związku z informacjami zarządu o planowanych w br. wyższych przychodach i lepszym wyniku EBITDA. (s. 2)

Portfel zamówień Prokomu wart 500 mln złPomimo niższych o ponad 13,4% przychodów, w I kw. br. Prokom Software miał 34 mln zł zysku netto. 32 mln zł wpłacił z tytułu zaległych zobowiązań ZUS. Przychody w II kw. br. wzrosnąć mają o kilkanaście procent. Nie bez znaczenia są negocjacje z ZUS-em w sprawie spłaty kolejnej raty zaległości w kwocie 95 mln zł. Obecny portfel zamówień Prokomu wynosi 500 mln zł. (s. 3)

Przychody Onet.pl skurczyły się o 1%GO odnotowała w I kwartale br. 4,9 mln zł straty netto, przy 53,8 mln zł przychodów. Większość przychodów (34,7 mln zł) została wypracowana przez część technologiczną (rozliczenie obejmuje częściowo okres sprzed podziału starego Optimusa) i Onet.pl. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Dzień telekomunikacji zbliżył teleoperatorówW trakcie rozpoczętej wczoraj w Sejmie III Konferencji Okrągłego Stołu „Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego”, przedstawiciele firm i instytucji podpisali porozumienie na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. (s. 4)

Stagnacja w branży IT trwaSkonsolidowane wyniki finansowe spółek informatycznych w I kw. br. pokazują, że stagnacja w branży przedłuża się. (s. 5)

PULS BIZNESU

Optimus ma połączyć Xtrade z MarketplanetOptimus planuje połączyć Xtrade z konkurencyjną platformą Marketplanet i dokonać fuzji z inną firmą komputerową – uważa PB. Prezes Krawczyk nie zaprzecza tym informacjom. „Myślimy o konsolidacji w segmencie produkcji i działalności B2B” – powiedział, dodając, że na szczegóły jeszcze za wcześnie. (s. 6)

Bank Częstochowa: trampolina dla mBankuAnalitycy szacują wartość mBanku na ponad 300 mln zł. Według BRE, wirtualny bank jest wart dwa razy więcej. Dziś rozpoczyna się wezwanie na akcje Banku Częstochowa, z którego licencji giełdowej skorzysta mBank do wejścia na GPW. W drugiej połowie roku dojdzie do fuzji BCz i mBanku, do oferty publicznej dojdzie w czwartym kwartale. (s. 6)

BRE i Tel-Energo mogą skonsolidować kablówkiRynek operatorów kablowych obejmuje w Polsce 500 podmiotów, przy czym największa trójka posiada aż 35% rynku. W konsolidacji rynku duże znaczenie mogą odegrać Tel-Energo i BRE Bank. (s. 7)