Piątkowy Przegląd Prasy

Wojciech Kostrzewa powiedział, że BRE Bank nie żałuje zaangażowania w Elektrim, a prezes Maciej Radziwiłł, że w prowadzonych z wierzycielami negocjacjach część żądań obligatariuszy wobec Elektrimu jest nie do spełnienia.

PARKIET

Wojciech Kostrzewa spokojny o Elektrim

Rozmowa z Wojciechem Kostrzewą, prezesem BRE Banku. „Nie żałuję decyzji o wejściu w Elektrim. (...) braliśmy pod uwagę scenariusz, w którym wierzyciele nie zgodzą się na układ i może być postawiony wniosek o bankructwo” – powiedział m.in. prezes BRE Banku. Wojciech Kostrzewa powiedział ponadto, że bank nadal rozważa kupno udziałów w Elektrimie Telekomunikacji. (s. 1, 3)

UMTS rok później

URTiP wydał na wnioski posiadaczy licencji UMTS decyzje o przesunięciu terminów rozpoczęcia przez nich świadczenia usług telefonii 3G o rok. Do 1 stycznia 2005 roku muszą oni uruchomić swoje sieci UMTS (wcześniej 1 stycznia 2004 roku). (s. 3)

Mamy „proste” Windows”

W ostatnim dniu składania zeznań przed sądem, Bill Gates przyznał, że jego firma posiada wersję systemu Windows do którego nie są „przywiązane” inne programy Microsoftu. Oświadczenie Gatesa może mieć przełomowy dla sprawy charakter. Dotychczas Gates twierdził, że wydanie przez sąd nakazu sprzedaży systemu w okrojonej wersji wymusi wycofanie produktu z rynku. System Windows XP Embedded został pierwotnie zaprojektowany dla bankomatów i kas sklepowych. (s. 11)

PRAWO I GOSPODARKA

Zły rok dla telefonów

Polacy coraz częściej wybierają telefoniczne droższe i bardziej zaawansowane technologicznie. Wartość rynku w ub. r. wyniosła 300 mln zł, i spada wolniej niż liczba sprzedanych aparatów. (s. 1, 4)

MCI inwestuje w m-commerce

MCI Management objął za 409 tys. zł 40,2% udziałów w One-2-One, spółce tworzącej rozwiązania dla m-commerce. W ub. roku spółka wypracowała 213 tys. zł i zamknęła rok stratą netto w wysokości 40 tys. zł. (s. 5)

BRE przejął Wonloka

Za 10,25 mln zł BRE kupił od osoby fizycznej 100% udziałów w Wonloku. Opcję na zakup Wonloka do końca kwietnia br. za 21 mln zł miał Apexim. (s. 6)

PULS BIZNESU

Elektrim ma dość sił, żeby przetrwać

Rozmowa z Maciejem Radziwiłłem, prezesem Elektrimu. „Myślę, że to był jedyny przypadek w dziejach sądu, że był jedyny przypadek w dziejach sądu, że zaproponowany przez zarząd pełna spłata zadłużenia została odrzucona” – powiedział m.in. prezes Elektrimu. M. Radziwiłł powiedział, że negocjacje z wierzycielami trwają, ale części z żądań obligatariuszy nie można spełnić. (s. 7)