Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa pomiędzy NOM i TPSA w sprawie wzajemnych rozliczeń. NOM będzie zapewne musiał wystawiać faktury we własnym imieniu, a w przyszłosci podpisywać umowy z abonentami co oznacza jego wycofanie się z otwartego rynku.

PARKIET

Pęka czworokąt powiązańW ostatnich dniach akcje Szeptela straciły 40%, wczoraj Apexim stracił 23%. W dół podąża także kurs Energomontaż Południe, na razie utrzymuje się kurs Wołczanki. Wszystkie te spółki łączą powiązania w kwestii wzajemnego przeparkowywania swoich walorów. Spadki kursów trzech z czterch spółek z układu świadczą o załamywaniu się tej współpracy. (s. 1, 3)

Vivendi będzie mógł blokowaćNa kwietniowe NWZA zarejestrowali się akcjonariusze zarządzący 56% kapitału Elektrimu. Oznacza to, że Vivendi które zarejstrowało całe 15% posiadanych głosów będzie mogło blokować uchwały. (s. 1)

Niezadowoleni mniejszościowiNWZA Netii zatwierdziło emisje obligacji z warrantami oraz maksymalnie 83,1 mln akcji. Mniejszościowi udziałowcy chcieli, aby prawa do warrantów nie miały Telia i Warburg, ale projekt uchwały odrzucono, głosami właśnie tych dwóch spółek. (s. 3)

Optimus najniżej w historiiWczoraj akcje Optimusa osiągnęły historyczne minimum cenowe – po spadku o 7,4% za papiery Optimusa płacono na zamknięciu 8,8 zł. Od styczniowego debiutu akcje spółki straciły 50%. (s. 3)

PULS BIZNESU

Tel-Energo weźmie obligacje Pro FuturoRozmowy o wejściu Tel-Energo do Pro Futuro mają się wkrótce zakończyć. Według jednej z propozycji Tel Energo wniosłoby aportem dzierżawę sieci szkieletowej za co otrzymałaby 20% akcji oraz objęłoby obligacje zamienne Pro Futuro. (s. 5)

Prokom uważa, że trzeba zamknąć Telewizję FamilijnąProkom Investments nie widzi szans na dalsze finansowanie Telewizji Familijnej i nie opłaci obligacji na kwotę 26 mln zł. Prokom uznał sytuację stacji za nie rokującą poprawy i proponuje jej likwidację. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Powrót monopolu międzystrefowegoNOM, który zyskał w ub. roku jedną czwartą rynku połączeń międzymiastowych wkrótce straci zapewnę część swojego udziału. Wkrótce podpisana ma zostać umowa regulująca zasady współpracy pomiędzy NOM-em i Telekomunikacją Polską. Porozumienie rozstrzyga na niekorzyść NOM kwestię wystawiania faktur. Abonenci, którzy będą chcieli korzystać z NOM będą musieli podpisać umowy, co w praktyce oznacza wycofanie się operatora z wolnego rynku. (s. 1, 3)