Piątkowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Kolejowa będzie dzierżawić kanały teletransmisyjne ośrodkom naukowym. ComputerLand dokonał kolejnej "złotówkowej" transakcji - tym razem pozbył się udziałów w StalPortalu.

PARKIET

Sprzedaż ET powinna umożliwić spłatę długów ElektrimowiZarząd Elektrimu uważa, że sprzedaż 49-proc. pakietu akcji Elektrim Telekomunikacja w połączeniu ze środkami w kasie holdingu pozwoli na zaspokojenie roszczeń wierzycieli. Alternatywą dla sprzedaży jest w ocenie prezesa Jacka Krawca brak porozumienia i zgłoszenie przez wierzycieli wniosku o upadłość. (s. 1)

Debiut jeszcze w tym roku4Media, która wczoraj podpisała przedwstępną umowę z Infor Dziennik na zakup „Prawa i Gospodarki”, zamierza skierować Dom Wydawniczy Wolne Słowo, wydawcę „Życia” i – docelowo – „PiG” na giełdę jeszcze w tym roku. (s. 7)

PRAWO I GOSPODARKA

Teletransmisyjna umowaWczoraj została podpisana umowa o dzierżawie kanałów teletransmisyjnych Telekomunikacji Kolejowej przez spółkę Nauka Polska. Spółka wydzielona PKP wygrała przetarg ogłoszony przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN – Poznańskie Centrum Superkomputerowe w imieniu miejskich akademickich sieci komputerowych. Wartość pierwszego etapu kontraktu wynosi ok. 1,3 mln zł miesięcznie. (s. 4)

Spółki IT poszukują niszW najbliższym czasie energetyka będzie sektorem, o którego obsługę stoczą walkę spółki informatyczne. W ciągu ostatnich miesięcy inwestycje w tym kierunku poczyniły

i ComputerLand. (s. 7)

PULS BIZNESU

CL oddaje akcje StalPortalu za 1 złComputerLand sprzedał za symboliczną złotówkę 7,14% akcji (2,5 tys. sztuk) platformy B2B StalPortal. Nabywca jest Poland Alloys, jeden z założycieli wortalu. (s. 6)