Piątkowy Przegląd Prasy

Polska Telefonia Cyfrowa odnotowała w ub. roku 4,3 mld zł przychodów i 427 mln zł zysku netto.

PARKIET

Era nadal największa na rynku

Operatorzy telefonii komórkowej chca w br. pozyskać ponad 3,2 mln nowych abonentów. W ub. roku pozycję lidera utrzymała PTC. Operator sieci Era zakończył 2001 rok zyskiem netto w wysokości 427 mln zł. Przy przychodach w wysokości 4,3 mld zł. (s. 3)

SITech – stracone złudzenia

W ciągu dwóch lat od powstania Segment Innowacyjnych Technologii na warszawskiej GPW zmniejszyał się z 23 do 21 spółek. Ostatnim nowym debiutantem w SITech była w sierpniu ub. roku Hoga.pl. Do kandydatów na giełdę wymienia się Techmex, Emax, Teta, i Internet Designers, jednak istnieje znikome prawdopodobieństwo, że któraś z tych spółek zadebiutuje w br. (s. 4)

Neutralnie dla TP S.A. i Elektrimu, sprzedaj Netię

W raporcie Schroder Salomon Smith Barney z 20 marca neutralne rekomendacje otrzymały TP S.A. (z ceną docelową 16 zł) i Elektrim (11 zł), SSSB zaleca też sprzedaż Netii przy cenie docelowej 2 zł. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

TP S.A. nie podniesie cen

URT zakwestionował projekt nowego cennika usług dzierżawy łączy, przedstawiony przez TP S.A. Powodem jest, według komunikatu URT, nie dołączenie uzasadnienia podwyżek. (s. 2)

Elektrim procesuje się z Holdco

W postępowaniu arbitrażowym w Wiecdniu, wytoczonym przez Deutsche Telekom Elektrimowi, zeznawać ma sdzisiaj właścicielka Holdco. Zdeaniem Elektrimu Holdco pomogło DT zdobyć 49% udziałów w PTC niezgodnie z ówczesnymi przepisami. (s. 6)

Tani telefon, droga rozmowa

Operatorzy nie zaprzestaną w najbliższym czasie dotowania aparatów komórkowych, co oznacza zarazem, że nie będzie obniżki cen rozmów. W przeliczeniu na PKB i w zestawieniu z cenami uług telefonii stacjonarnej, polscy operatorzy komórkowi mają najwyższe taryfy rozmów w naszym regionie. (s. 7)

PULS BIZNESU

Chcemy 2,3 mld zł za ET

Rozmowa z Waldemarem Siwakiem, przewodniczącym RN Elektrimu. Na pytanie co sądzi o zapowiedzi odkupienia przez konsorcjum BRE i Eastbridge 49% udziałów Elektrimu Telekomunikacji, Waldemar Siwak odpowiada m.in.: „Całą tę transakcję, w tym także obecność Eastbridge odbieram jako zaskoczenie” . „Jeśli mielibyśmy spłacić wierzycieli, w 100% to powinniśmy ze sprzedaży ET uzyskać 650 mln EUR, czyli tyle ile wynoszą zobowiązania objęte układem” – powiedział także Waldemar Siwak. (s. 7)