Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Polska Telefonia Cyfrowa odnotowała w ub. roku 4,3 mld zł przychodów i 427 mln zł zysku netto.

PARKIET

Era nadal największa na rynkuOperatorzy telefonii komórkowej chca w br. pozyskać ponad 3,2 mln nowych abonentów. W ub. roku pozycję lidera utrzymała PTC. Operator sieci Era zakończył 2001 rok zyskiem netto w wysokości 427 mln zł. Przy przychodach w wysokości 4,3 mld zł. (s. 3)

SITech – stracone złudzeniaW ciągu dwóch lat od powstania Segment Innowacyjnych Technologii na warszawskiej GPW zmniejszyał się z 23 do 21 spółek. Ostatnim nowym debiutantem w SITech była w sierpniu ub. roku Hoga.pl. Do kandydatów na giełdę wymienia się Techmex, Emax, Teta, Comp i Internet Designers, jednak istnieje znikome prawdopodobieństwo, że któraś z tych spółek zadebiutuje w br. (s. 4)

Neutralnie dla TP S.A. i Elektrimu, sprzedaj NetięW raporcie Schroder Salomon Smith Barney z 20 marca neutralne rekomendacje otrzymały TP S.A. (z ceną docelową 16 zł) i Elektrim (11 zł), SSSB zaleca też sprzedaż Netii przy cenie docelowej 2 zł. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

TP S.A. nie podniesie cenURT zakwestionował projekt nowego cennika usług dzierżawy łączy, przedstawiony przez TP S.A. Powodem jest, według komunikatu URT, nie dołączenie uzasadnienia podwyżek. (s. 2)

Elektrim procesuje się z HoldcoW postępowaniu arbitrażowym w Wiecdniu, wytoczonym przez Deutsche Telekom Elektrimowi, zeznawać ma sdzisiaj właścicielka Holdco. Zdeaniem Elektrimu Holdco pomogło DT zdobyć 49% udziałów w PTC niezgodnie z ówczesnymi przepisami. (s. 6)

Tani telefon, droga rozmowaOperatorzy nie zaprzestaną w najbliższym czasie dotowania aparatów komórkowych, co oznacza zarazem, że nie będzie obniżki cen rozmów. W przeliczeniu na PKB i w zestawieniu z cenami uług telefonii stacjonarnej, polscy operatorzy komórkowi mają najwyższe taryfy rozmów w naszym regionie. (s. 7)

PULS BIZNESU

Chcemy 2,3 mld zł za ETRozmowa z Waldemarem Siwakiem, przewodniczącym RN Elektrimu. Na pytanie co sądzi o zapowiedzi odkupienia przez konsorcjum BRE i Eastbridge 49% udziałów Elektrimu Telekomunikacji, Waldemar Siwak odpowiada m.in.: „Całą tę transakcję, w tym także obecność Eastbridge odbieram jako zaskoczenie” . „Jeśli mielibyśmy spłacić wierzycieli, w 100% to powinniśmy ze sprzedaży ET uzyskać 650 mln EUR, czyli tyle ile wynoszą zobowiązania objęte układem” – powiedział także Waldemar Siwak. (s. 7)