Piątkowy Przegląd Prasy

Do dziś prezes ARiMR zadecyduje w sprawie dalszych losów kontraktu agencji z HP na dostawę systemu IACS. Tel-Energo może przejąć infrastrukturę Formusa.

PARKIET

W kwietniu premiera Net Power

W kwietniu spółka Softbanku i Computer Associates – Net Power - zaprezentuje swoją ofertę. Firma w której Softbank ma 49% a CA – 51% miała zająć się świadczeniem na terenie Europy Środkowowschodniej usług ASP. Wobec słabosci rynku plany zweryfikowano i Net Power zacznie oferować niszowe technologie związane z e-biznesem, bezpieczeństwem i zarządzaniem infrastrukturą. (s. 4)

Internet Group wyskoczyła z butów

Internet Group pozbyła się ostatniego składnika związanego z poprzednią działalnością – produkcja butów. Firma sprzedała za 1,75 mln zł 100% udziałów w spółce Ariel. (s. 6)

PRAWO I GOSPODARKA

Daleko od porozumienia w sprawie IACS

Wczoraj w wywiadzie dla programu III Polskiego Radia prezes ARiMR stwierdził, że dostarczone w ramach kontraktu z HP produkty nieinformatyczne były na żenująco niskim poziomie i spodziewa się, że podobnej jakości będzie dostarczone oprogramowanie. Do dziś ma wydać decyzję w sprawie kontraktu z HP. (s. 4)

KGHM pod presją banków

W związku z obawą dalszego pogorszenia sytuacji finansowej KGHM banki, które udzieliły koncernowi trzyletniego kredytu wartości 200 mln USD, chcą renegocjacji umowy. W przypadku sprzedaży udziałów w Polkomtelu KGHM pokryje teraz z tych środków w pierwszej kolejności swoje długi wobec banków. (s. 8)

FT nie chce do Niemiec

Prezes France Telecom, Michel Bon stwierdził wczoraj, że telekom stracił zaufanie do swojego niemieckiego partnera – operatora MobilCom. Tym samym nie będzie inwestował w spółkę, która miała mu otworzyć drogę na niemiecki rynek telefonii 3G. FT posiada w MobilCom 28,5% udziałów. (s. 11)

PULS BIZNESU

Tel-Energo kupi majątek Formusa

Syndyk Formusa według nieoficjalnych informacji wybrał Tel-Energo na inwestora, który przejmie majątek upadłego radiowego ISP. Tym samym infrastruktura Formusa weszłaby w skład planowanego państwowego holdingu telekomyunikacyjnego, powstającego wokół Tel-Energo. (s. 3)

Prokuratura wyjaśnia, czy W.Siwak łamał prawo

Prokuratura rozpoczęła przesłuchiwanie świadków w sprawie domniemanego wykorzystywania do spekulacji giełdowych informacji poufnych na temat Elektrimu przez jej byłego prezesa, Waldemara Siwaka. (s. 4)