Piątkowy Przegląd Prasy

Gazeta.pl miała w ub. roku, według informacji prezes Agory Wandy Rapaczyński, ujemny wynik netto, a zarazem wpływy większe od Onetu.

PARKIET

Przychody Agory jeszcze spadną

Ubiegłoroczne przychody Agory zmniejszyły się w porównaniu z rokiem 2000 o 4,2%, do 777,1 mln zł. W efekcie utworzonych rezerw firma zamknęła ub. rok zyskiem w wysokości 177,9 mln zł, znacznie poniżej szacunków i prognoz analityków. (s. 1, 3)

Elektrim docelowo na sprzedaż

Ludwik Klinkosz, nowy prezes Ciechu zapowiedział, że firma będzie dażyć do upłynnienia 5-proc. pakietu akcji Elektrimu. (s. 2)

Portal gazeta.pl nadal na minusie

Wanda Rapaczyński, prezes Agory powiedziała w rozmowie z Parkietem, że gazeta.pl uzyskała w ub. roku ujemny wynik netto. Według informacji pani prezes, wpływy portalu były jednak wyższe od tych zadeklarowanych przez Onet. Większość wpływów gazety.pl przynoszą reklamy. Wanda Rapaczyński potwierdziła, że Agora szuka inwestora na udziały w Vendi.pl. (s. 1, 3)

ComputerLand liczy na Unię

Zyski ComputerLandu wzrosły w ub. roku o 20% i przy 537 mln zł przychodów wyniosły netto 30,3 mln zł. CL liczy na kolejne kontrakty związane z przystosowaniem Polski do wymogów członka UE, nie obawia się natomiast skutków renegocjacji lub utraty kontraktu na podwykonawstwo dla HP systemu IACS. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

HP mile zaskoczył

Dla koncernu Hewlett Packard IV kwartał roku finansowego zakończony 31 stycznia przyniósł większy od spodziewanego popyt na komputery osobiste i drukarki. Zysk netto HP wyniósł w tym okresie 484 mln USD. Sprzedaż w porównaniu z IV kwartałem poprzedniego roku spadła z 12,4 do 11,4 mld USD. (s. 5)

PULS BIZNESU

Techmex może przejąć Notebook

Według nieoficjalnych informacji PB, Techmex ma przejąć kontrolę nad Karen Notebook. KN posiada największą sieć salonów sprzedaży notebooków w kraju, a Techmex jest jedynym przedstawicielem Toshiby na Polskę. Techmex zaprzestał współpracy z KN, firma m.in. W związku z tym popadła w kłopoty. W zamian za zadłużenie Techmex przejmie ponad 50% Karen Notebook. (s. 6)