Piątkowy Przegląd Prasy

KPWiG może zakwestionować strukturę ITI Holdings, które przygotowuje się do wejścia na GPW.

PARKIET

Kłopoty z wyceną ITI Holdings

Według analityków, KPWiG może zakwestionować strukturę wybierającego się na giełdę ITI Holdings. Każda z polskich spółek ma siostrzaną, zarejestrowaną na Curacao (Antyle Holenderskie). (s. 1, 2)

Elektrim pracuje nad nową propozycją układu

Po decyzji sądu oddalającej wniosek o upadłość złożony przez obligatariuszy, nie zmienili oni swojego stanowiska w kwestii trybu spłaty zadłużenia holdingu. "Oczekujemy teraz na szybką propozycję spłaty cełej należnej nam kwoty, a jakiekolwiek odroczenie będziemy traktować jako udzielenie kolejnego kredytu na warunkach rynkowych" - powiedział przedstawiciel obligatariuszy. (s. 2)

Telia nie może grać przeciw funduszowi

Po informacji, że nie ma już formalnych przeszkód do złożenia wniosku o upadłość Netii, kurs spółki obniżył się o 6,5%. Przedstawiciel Warburg Pincus potwierdził, że fundusz chce restrukturyzacji spółki, także, jeśli miałoby to oznaczac podwyższenie kapitału. (s. 3)

PULS BIZNESU

Elektrim: Vivendi i BRE Bank razem

Do środy zarząd Elektrimu musi podać termin NWZA, którego zwołania żąda grupa inwestorów z BRE Bnakiem na czele. Według informacji PB, bank porozumiał się z Vivendi co do konieczności zmian RN i zarządu. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Poprawa u Siemensa

Komentując wyniki finansowe spółki, jej szef stwierdził, że Siemens uzyskał poprawę w stosunku do ubiegłego kwartału. Zysk brutto w pierwszym kwartale roku finansowego firmy nie przekroczy 1 mln EUR, co oznacza, że będzie niższy niż przed rokiem. (s. 5)

Optymizm Yahoo zaskoczył analityków

Yahoo poniósł w IV kwartale 2001 roku stratę w wysokości 8,7 mln USD - podczas gdy przed rokiem wyniosła ona 97,8 mln USD. Yahoo spodziewa się teraz, po przeprowadzonej przez Terrego Semela redukcji kosztów i przebudowie strategii, szybszego wzrostu sprzedaży. Jej wartość ma przekroczyć w 2002 roku 800 mln USD, wobec wcześniej zakładanych, w najbardziej optymistycznych prognozach 785 mln USD. (s. 6)