Piątkowy Przegląd Prasy

Dziś mija termin wezwania ogłoszonego przez Netię na obligacje. Firma chce uciec z pętli zadłużenia, od którego roczne odsetki wynoszą 500 mln zł.

PARKIET

Elektrim prawie jak Netia

Agencja Standard&Poor obniżyła rating wiarygodności kredytowej Elektrimu z BB- do B. Oceny otrzymane przez Elektrim są tylko minimalnie wyższe od przyznanych przez S&P Netii. (s. 2)

Porządki w Poland.com

Spółka zależna MCI Management, CCS, sprzedała przysługujące jej wobec portalu Poland.com wierzytelności o wartości 1,98 mln zł za 10 tys. zł. Tym samym żadna ze spółek z portfela funduszu nie posiada już wierzytelności względem Poland.com. MCI poinformował ponadto, że obejmie 151 tys. akcji nowej emisji Travelplanet.pl. (s. 3)

PRAWO I GOSPODARKA

Konwersja Prokomu

Prokom Software zamierza wyemitować do 1,4 mln akcji serii E, które zaoferuje posiadaczom obligacji zamiennych spółki. Cena emisyjna papierów odpowiada cenie zamiany i wynosi 149,25 zł. Pierwszy termin zamiany został ustalony na 14 grudnia br. (s. 11)

PULS BIZNESU

Telekomunikacja Polska ogłosi w połowie grudnia nową strategię biznesową

W połowie bieżącego miesiąca TP S.A. ma przedstawić strategię na najbliższe dwa lata. Spółka ma położyć nacisk na rozwój pionu sprzedaży, plany redukcji kosztów i zatrudnienia oraz restrukturyzację zadłużenia. (s. 6, 7)

Canal+ i UPC razem także w Europie

Prezes Vivendi Universal chciałby w Niemczech i Wielkiej Brytanii połączyć Canal+ i UPC, według modelu działającego już w Polsce. (s. 15)

GAZETA WYBORCZA

Sądny dzień Netii

Dziś ostatni dzień wezwania Netii, która chce wykupić swoje obligacje za 14% ich wartości nominalnej. Koszty odsetek od tego zadłużenia sięgają 500 mln zł rocznie. (s. 32)