Piątkowy Przegląd Prasy

Elektrim uspokoił inwestorów zapewnieniem, że zrestrukturyzuje zadłużenie i wykupi w ciągu kilku tygodni obligacje wartości 440 mln EUR.

PARKIET

Elektrim skutecznie uspokoił inwestorów

Na wczorajszym zamknięciu sesji kurs Elektrimu wzrósł o 1,57%. Zarząd holdingu poinformował, że w ciągu najbliższych tygodni uda mu się zrestrukturyzować zadłużenie i wykupić obligacje o wartości nominalnej 440 mln EUR. (s. 4)

Zmiany w radzie PTC

Dariusz Oleszczuk zastąpił na stanowisku przeewdoniczącego rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej Jacka Walczykowskiego. Jest prawnikiem kancelarii Salans, Hertzfeld and Heilbronn, która reprezentuje Vivendi. (s. 5)

Zobacz również:

LG Petro zapłaci Apeximowi 25,6 mln zł?

25,6 mln zł kary LG Petro na rzecz Apeximu zasądził sąd arbitrażowy. LG Petro nie wywiązał się, zdaniem zarządu Apeximu, ze zobowiązań kontraktowych. Z wyrokiem nie zgadzają się władze banku. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Siemens bez telefonów

Siemens może sprzedaż lub zamknąć część swojego działu telekomunikacyjnego i dokonać redukcji zatrudnienia - poinformował nowy szef działu niemieckiego koncernu. (s. 4)

Minął termin premii dla obligatariuszy

Wczoraj minął termin dla obligatariuszy Netii, którzy chcieliby odpowiedzić na wezwanie do sprzedaży i uzyskać przy niej dodatkowy 1% wartości nominalnej. Władze Netii nie informują o wynikach wezwania. Oferta Netii wygaśnie, o ile nie zostanie przedłużona, 7 grudnia br. (s. 11)

GAZETA WYBORCZA

Kup pan Nasdaq

W I kw. przyszłego roku na GPW zadebiutują certyfikaty indeksowe na Nasdaq 100 i Dow Jones Euro Stoxx 50. (s. 39)