Piątkowy Przegląd Prasy

Elektrim uspokoił inwestorów zapewnieniem, że zrestrukturyzuje zadłużenie i wykupi w ciągu kilku tygodni obligacje wartości 440 mln EUR.

PARKIET

Elektrim skutecznie uspokoił inwestorów

Na wczorajszym zamknięciu sesji kurs Elektrimu wzrósł o 1,57%. Zarząd holdingu poinformował, że w ciągu najbliższych tygodni uda mu się zrestrukturyzować zadłużenie i wykupić obligacje o wartości nominalnej 440 mln EUR. (s. 4)

Zmiany w radzie PTC

Dariusz Oleszczuk zastąpił na stanowisku przeewdoniczącego rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej Jacka Walczykowskiego. Jest prawnikiem kancelarii Salans, Hertzfeld and Heilbronn, która reprezentuje Vivendi. (s. 5)

LG Petro zapłaci Apeximowi 25,6 mln zł?

25,6 mln zł kary LG Petro na rzecz Apeximu zasądził sąd arbitrażowy. LG Petro nie wywiązał się, zdaniem zarządu Apeximu, ze zobowiązań kontraktowych. Z wyrokiem nie zgadzają się władze banku. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Siemens bez telefonów

Siemens może sprzedaż lub zamknąć część swojego działu telekomunikacyjnego i dokonać redukcji zatrudnienia - poinformował nowy szef działu niemieckiego koncernu. (s. 4)

Minął termin premii dla obligatariuszy

Wczoraj minął termin dla obligatariuszy Netii, którzy chcieliby odpowiedzić na wezwanie do sprzedaży i uzyskać przy niej dodatkowy 1% wartości nominalnej. Władze Netii nie informują o wynikach wezwania. Oferta Netii wygaśnie, o ile nie zostanie przedłużona, 7 grudnia br. (s. 11)

GAZETA WYBORCZA

Kup pan Nasdaq

W I kw. przyszłego roku na GPW zadebiutują certyfikaty indeksowe na Nasdaq 100 i Dow Jones Euro Stoxx 50. (s. 39)