Piątkowy Przegląd Prasy

Według przedstawicieli UE, Polska powinna zerwać kontrakt na budowę systemu IACS z Hewlett-Packard. Strona polska uważa, że powodem negatywnej oceny budowanego systemu jest fakt, że unijne firmy przespały przetarg.

PARKIET

Springer może być zainteresowany akcjami Agory

Niewykluczone, że Cox Poland Investment będzie skłonny sprzedać cały pakiet posiadanych 10,3% akcji Agory lub jego część, niemieckiemu Axel Springer Verlag. Niemożliwe jest za to przejęcie Agory. (s. 1)

Ostre redukcje

Zarząd TP S.A. zapowiedział redukcję długu, wydatków oraz zatrudnienia. Ostateczny plan budżetu na przyszły rok i plan na najbliższe trzy lata zostanie przedstawiony FT do 28 listopada. (s. 2)

Nowy wizerunek Ster-Projektu

Firma pracuje wraz z firmami konsultingowymi nad modelem biznesowym, który byłby atrakcyjny dla zagranicznego inwestora. Prezes spółki Piotr Smólski nie wyklucza jednak fuzji z którąś z krajowych spółek. Zaprzeczył natomiast, jakoby kiedykolwiek były prowadzone tego typu rozmowy z Prokomem. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Straty grupy Softbanku

Po trzech kwartałach br. grupa kapitałowa Softbanku ma 16,6 mln zł straty netto. W trzecim kwartale br. grupa miała przychody ze sprzedaży w wysokości 69,3 mln zł, a strata wyniosła 10 mln zł. (s. 9)

GAZETA WYBORCZA

Starczy 10 minut

Nowy serwis MyCompany.pl przedstawił ofertę dla małych i średnich firm. Zakłada ona, m.in. uruchomienienie działalności handlowej w Intrernecie w 10 min., do czego ma się przyczynić prostota obsługi edytora serwisu firmowego. (s. 28)

To była obława

Organa ścigania państw europejskich, amerykańskich i Australii przeprowadziły w środę skoordynowaną akcję przeciw dzięcięcej pornografii w Sieci. (s. 28)

RZECZPOSPOLITA

Co dalej z polskim IACS i dopłatami dla rolników

Unijni dyplomaci stwierdzili, że Polska musi zerwać umowę na budowę systemu IACS z HP, albo Unia Europejska nie dołoży do tego projektu. Unia dopatrzyła się nieprawidłowości w budowie systemu, tymczasem według polskiej strony, chodzi o fakt, że unijne przedsiębiorstwa przespały przetarg. (s. B 3)