Piątkowy Przegląd Prasy

W przetargu na informatyzację PZU wyłoniona została krótka lista, obejmująca prawdopodobnie trzy konsorcja. Vivendi planuje sprzedać w najbliższym czasie 10% akcji Elektrimu.

PARKIET

Vivendi sprzeda akcje Elektrimu

Francuski koncern zamierza według informacji Parkietu sprzedać w najbliższych miesiącach 10% akcji Elektrimu. Vivendi zadowoli się kontrolą nad Elektrimem Telekomunikacją, co jest jednoznaczne z kontrolą nad PTC. Jeden z zagranicznych banków inwestycyjnych prowadzi poszukiwania potencjalnych kupców. (s. 1)

Gra o miliardy

Na krótkiej liście uczestników przetargu o informatyzację PZU znalazły się trzy konsorcja. W jednym z nich znajduje się według informacji Parkietu Softbank, w innym - ComputerLand. Wartość kontraktu może sięgać 1 - 2 mld zł. (s. 1, 3)

PRAWO I GOSPODARKA

eMax lokata z mBanku i Azyl

Od 15 listopada mBank zaproponuje swoim klientom 10-letnią lokatę terminową o zmiennym oprocentowaniu odpowiadającym wielkoscią oprocentowaniu konta eMax. 10-letnią lokatę z wypłatą odsetek w trakcie trwania umowy zaproponował także Spółdzielczy Bank Rozwoju Samopomoc Chłopska. Produkt nazywa się Azyl. (s. 8)

PULS BIZNESU

Polscy integratorzy tracą rynek

Przykłady PZU, PKO BP, TP S.A. pokazują, że o duże kontrakty informatyczne w Polsce będą coraz częściej zabiegać zagraniczni integratorzy. Informatyzacja PKO BP pochłonie 2 mld zł (wybór padł na Alltel - nie zatwierdzony jednak przez RN), a Poczty Polskiej - łącznie do 2,4 mld zł. (s. 7)

GAZETA WYBORCZA

Lucent: zyski za rok

Amerykański producent sprzętu telekomunikacyjnego skoncentruje się w Polsce, tak jak i na świecie, na obsłudze największych operatorów telekomunikacyjnych. Według Stanisława Szudera, firma zacznie przynosić zyski w drugiej połowie przyszłego roku. Sprzedaż LT w Polsce w ub. roku wyniosła 900 mln zł, a firma zatrudnia 1200 osób. (s. 28)