Piątkowy Przegląd Prasy

Dziś można spodziewać się ogłoszenia finalizacji transakcji kupna przez TP S.A. udziałów Wirtualnej Polski.

PARKIET

”Wirtualna” dla TP S.A.

Według nieoficjalnych informacji Parkietu, WP została wyceniona na mniej niż 200 mln zł (ok. 45 mln USD). Według ocen analityków, jest to dobra cena jeśli dotyczy zakupu jedynie mniejszościowego pakietu. (s. 1)

Słabe wyniki TP S.A.

Zysk netto operatora w III kw. br. będzie, według prognoz giełdowych analityków, znacząco niższy od wyniku w ub. roku. W drugim półroczu zysk netto wyniesie 321 mln zł, a w całym roku, według zapowiedzi prezesa Rzepki, 1,2 mld zł. (s. 2)

Softbank wyemituje obligacje

Softbank zamierza pozyskać z emisji obligacji do 100 mln zł. Środki będą przeznaczone na refinansowanie długu w wysokości 55 mln zł i dokapitalizowanie spółek z grupy kapitałowej, m.in. Bezpieczeństwo.pl, Sawan, i in. (s. 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Brak zaufania do Internetu

Według badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia, Polacy niezbyt chętnie korzystają z usług wirtualnych banków. 30% osób nie ma zaufania do kontaktów z bankiem poprzez telefon, a 20% nie widzi potrzeby korzystania z takich usług. (s. 9)

Opcje przegłosowane

Według informacji PG, wczorajsze NWZA ComputerLandu przyjęło uchwałę w sprawie emisji akcji serii O w ramach programu opcji menadżerskiej. Była to czwarta, tym razem udana próba przegłosowania projektu. Liczba akcji w programie nie może przekroczyć 3% wszystkich akcji spółki. (s. 12)

PULS BIZNESU

Howell wyprzedaje akcje MCI

Pod koniec sierpnia br. Howell zastawił niemal wszystkie posiadane akcje funduszu - 6,249 mln papierów - pod emisję bonów przygotowywaną przez BZ WBK. Pomimo to spółka nadal wyzbywała się akcji MCI. (s. 10)