Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Ważą się losy sieciowych spółek Elektrimu. Francuski koncern Vivendi nie chce w Elektrimie Telekomunikacja aktywów internetowych holdingu - czyli m.in. portalu Poland.com.

PULS BIZNESU

Vivendi nie chce Elektrimu OnlineWażą się losy sieciowych spółek Elektrimu. Francuski koncern Vivendi nie chce w Elektrimie Telekomunikacja aktywów internetowych holdingu - czyli m.in. portalu Poland.com. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż Francuzi uważają, że Elektrim Online to spółka z kiepskimi perspektywami wzrostu. Twierdzą też, że jest zbyt kosztowna dla całej grupy. (s. 8)

PRAWO I GOSPODARKA

Zaciskanie pasaPracownikom portalu Wirtualna Polska zaproponowano porozumienie dotyczące redukcji wynagrodzenia - do czasu zakończenia negocjacji z Telekomunikacją Polską (firma miała przejąć serwis już w czerwcu - rozmowy się jednak przedłużają). Z nieoficjalnych informacji wynika, że redukcje zawierać się mają w przedziale od 20 do 40% (brutto). Zarząd firmy tłumaczy, że do takiego kroku został zmuszony koniecznością redukcji kosztów. (s. 5)

Podpis elektroniczny za pół rokuMożliwe, że opóźni się termin wejścia w życie ustawy o podpisie elektronicznym. Prace nad ustawą zakończył niedawno Sejm - ostatnio zajmowała się nią senacka Komisja Ustawodawcza. Jej członkowie uważają, że ustawa powinna wejść w życie po sześciu, a nie jak uchwalił Sejm - po trzech miesiącach od podpisania jej przez prezydenta. (s. 5)

PARKIET

Amerykańscy brokerzy kuszą przez InternetOd jakiegoś czasu w ofercie polskich domów maklerskich znalazła się możliwość inwestowania za granicą. To jednak stosunkowo droga usługa - okazuje się, że znacznie atrakcyjniejsze są oferty amerykańskich brokerów internetowych. Założenie rachunku w USA wymaga komputera z dostępem do Internetu. Na inwestowanie za granicą (głównie w USA) decyduje się jednak niewielu aktywnych, "dużych" graczy - z reguły są to koneserzy, którzy chcą mieć w portfelu kilka akcji firm tak prestiżowych jak Microsoft czy Coca-Cola. (s. 1)

Pieniądze zapewni MediaInvest4Media rezygnuje z publicznych emisji - jej zarząd podpisał umowę z firmą MediaInvest z Gdańska. Umowa zakłada, że MediaInwest obejmie krótkotrwałe papiery dłużne oraz nowe akcje 4Media. Przedstawiciele firmy uważają, iż w ten sposób zostaną zaspokojone potrzeby finansowe spółki - oznacza to, że publiczna emisja akcji nie będzie konieczna. (s. 4)

E-boomu nie będzieWprowadzenie podpisu elektronicznego w naszym kraju nie spowoduje wzrostu popytu na fundusze inwestycyjne - uważają szefowie polskich TFI. Ich zdaniem, e-podpis może uprościć wiele procedur oraz wpłynąć na poziom zabezpieczenia transakcji dokonywanych w Sieci - nie powinien jednak przyczynić się do wybuchu polskiego "e-boomu". (s. 6)