Piątkowy Przegląd Prasy

Załamały się kursy największych giełdowych spółek telekomunikacyjnych. Akcje TP S.A., Netii oraz Elektrimu straciły na wartości od 5 do 20% i pociągnęły w dół cały rynek.

PRAWO I GOSPODARKA

Podział 10 września

Walne zgromadzenie Optimusa, które zadecyduje o podziale spółki zostało wyznaczone na 10 września br. S.A. zmieni się na Grupę Onet.pl. i będzie to spółka dzielona, natomiast firma spółki przejmującej (która zostanie wydzielona) powstanie później i będzie się nazywała Optimus S.A. (s. 11)

PULS BIZNESU

Goldman Sachs tnie prognozy dla TP S.A.

Bank Goldman Sachs obniżył tegoroczne prognozy wyników TP S.A., jednocześnie podtrzymując rekomendację ponad rynek. Analitycy zredukowali prognozy przychodów spółki o 10%, zysków operacyjnych przed amortyzacją o 14%, a zysku netto aż o 40%. (s. 4)

Sześciu oferentów zabiega o billing TP S.A.

Sześć konsorcjów stanęło do walki o kontrakt na instalację nowego systemu billingowego w TP S.A., którego wartość analitycy banku Schroders Salomon Smith Barney wycenili na 500 mln zł. Zwycięzca przetargu będzie znany w połowie września. (s. 11)

PARKIET

Techmex wyemituje obligacje

Techmex zamierza wyemitować obligacje, a pozyskane w ten sposób środki posłużą na dokapitalizowanie spółki zależnej. Według Parkietu będzie to TX Net, która ma realizować duży projekt internetowej w bielsko-bialskiej SSE. Emisja obligacji nie oznacza, że Techmex rezygnuje z ubiegania się o status spółki giełdowej. (s. 4)

GAZETA WYBORCZA

Krach na łączach

Załamały się kursy największych giełdowych spółek telekomunikacyjnych. Akcje TP S.A., Netii oraz Elektrimu straciły na wartości od 5 do 20% i pociągnęły w dół cały rynek. Według analityków jest to już panika. Krajowe i zagraniczne banki inwestycyjne prześcigają się w obniżaniu rekomendacji polskim firmom telekomunikacyjnym. (s. 19)