Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Skarbowi państwa nie udało się wczoraj na walnym zgromadzeniu TP S.A. przegłosować wypłaty dywidendy za 2000 r.

PRAWO I GOSPODARKA

TP SA nie wesprze budżetuSkarbowi państwa nie udało się wczoraj na walnym zgromadzeniu TP S.A. przegłosować wypłaty dywidendy za ub.r. Resort skarbu chciał, by przeznaczyć na nią 448 mln zł z zysku za 2000 r. (w którym TP S.A. zarobiła 1,82 mld zł). Wypłacie dywidendy sprzeciwił się zarząd spółki, w którym zasiadają m.in. reprezentanci konsorcjum France Telecom-Kulczyk Holding. (s. 1)

ITI kontroluje OnetOptimus podpisał umowę ramową Basic Ordering Agreement z agencją NATO NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency), która uprawnia do udziału w organizowanych przez nią przetargach. Zaś grupa ITI sfinalizowała wczoraj zakup 20,2% akcji Optimusa od BRE Banku i Zbigniewa Jakubasa, które dają 49,9% głosów na WZA spółki. (s. 5)

Strach przed InternetemFirmy i organizacje, które przesyłają dane spoza Unii Europejskiej do krajów Piętnastki, będą musiały spełnić wymogi bezpieczeństwa zgodne z dyrektywami UE – poinformowała Komisja Europejska. (s. 5)

PULS BIZNESU

Nakłady banków na IT wzrosną dwukrotnie

Inwestycje największych polskich banków w technologie informatyczne w 2001 r. wzrosną dwukrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Cztery czołowe instytucje mają zamiar przeznaczyć na informatyzację co najmniej 1,5 mld zł. (s. 3)

Banki i telekomy nie poddały się stagnacjiSektory bankowy i telekomunikacyjny nie zawodzą jako klienci IT. TP S.A. zamierza wydać na systemy informatyczne w ciągu trzech najbliższych lat 4 mld zł. (s. 3)

GAZETA WYBORCZA

Integralny MicrosoftSąd apelacyjny uznał, że sędzia Thomas Jackson nie zachował obiektywizmu podczas ubiegłorocznego procesu Microsoftu. Sprawa o stosowanie przez firmę Billa Gatesa praktyk monopolistycznych zostanie ponownie rozpatrzona przez innego sędziego. Microsoft nie zostanie więc na razie podzielony. (s. 18)

Jest już czwarty podejrzanyGdańska prokuratura zarzuciła działanie na niekorzyść Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Andrzejowi B., byłemu wiceprezesowi zarządu tej spółki. Jest to już czwarta osoba objęta zarzutami w sprawie rurociągu jamalskiego i budowanego wzdłuż niego światłowodu. (s. 18)