Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Wartość rynku stacjonarnych usług telekomunikacyjnych w Polsce w 2005 r. wyniesie 5,6 mld USD – twierdzą analitycy CAIB.

PRAWO I GOSPODARKA

Softbank rozmawia z ProkomemJednym z rozważanych elementów jest wspólne inwestowanie w krajach Europy Południowej, m.in. w Chorwacji i w Słowenii. Terminem zakończenia prac nad wspólną strategią działania ma być wrzesień lub październik br. (s. 1)

Komputerowe centrumFirmy Compaq Computer, Intel i Microsoft utworzyły w Warszawie Centrum Rozwiązań Informatycznych. Będzie ono służyło jako laboratorium do testowania oprogramowania. (s. 5)

Więcej sieci w szkołachOperatorzy telewizji kablowych chcą zaoferować polskim szkołom szerokopasmowy dostęp do Internetu. Program „Internet w szkołach” ma poparcie resortów łączności i edukacji narodowej. Projekt zakłada również włączenie szkół w ogólnopolską sieć teleinformatyczną. (s. 5)

PULS BIZNESU

Optimus włączy do grupy integratoraOptimus prowadzi negocjacje z jedną z firm integracyjnych. Zostanie ona włączona do spółki Optimus Enterprise. Wkrótce ma również dojść do podpisania z Compaqiem umowy dystrybucyjnej i serwisowej. Jeżeli dojdzie do połączenia, będzie to pierwszy krok w realizacji strategii konsolidacji polskich firm IT, w której Optimus chce odegrać wiodącą rolę. (s. 3)

CAIB: telerynek rośnie wolniejWartość rynku stacjonarnych usług telekomunikacyjnych w Polsce w 2005 r. wyniesie 5,6 mld USD – twierdzą analitycy CAIB. Jest to o 1,1 mld USD mniej niż zakładano wcześniej, a obniżenie prognoz wiąże się z niższym o 3,6 pkt. proc. od spodziewanego rocznym wzrostem przychodów usług telefonii tradycyjnej. (s. 6)

DB i LG uruchamiają oferty internetowe2 lipca br. z ofertą bankowości bezpośredniej ruszą LG Petro Bank i DB 24. Obie instytucje będą łączyły obsługę oddziałową z możliwością dokonywania operacji na koncie przez Internet i telefony. DB 24 powstanie po przekształceniu BWR. (s. 9)

PARKIET

Tel-Energo do sądu – i co dalej?Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu na konta i rachunki inwestorów, którzy zapisali się na akcje serii F Areny, wróci łącznie 57,96 mln zł. W środę CDM Pekao (oferujący spółki) miał wysłać pieniądze na konta członków konsorcjum i rachunki klientów. (s. 1)

RZECZPOSPOLITA

Pomoże InternetWedług prognoz PricewaterhouseCoopers, bez względu na niedawny spadek wartości spółek internetowych, Internet będzie w najbliższych latach głównym czynnikiem rozwoju rynku mediów i rozrywki oraz jednym z najbardziej atrakcyjnych środków przekazu w tej branży. Wartość rynku ma wzrosnąć z 831 mld USD w 2000 r. do 1,2 bln USD w 2005 r. (s. B3)