Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Elektrim złożył wczoraj do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Yarona Brucknera oraz inne nieustalone osoby działające w imieniu Eastbridge

PRAWO I GOSPODARKA

Sąd zarejestrował zastaw majątku na PTC24 kwietnia sąd rejestrowy w Warszawie zakończył procedurę rejestracji zastawu na większość aktywów Polskiej Telefonii Cyfrowej ma rzecz Deutsche Bank Polska. Zastaw jest gwarancją kredytu o wartości 650 EUR. (s. 2)

GTECH kontratakujeAmerykańska firma GTECH, która dzięki interwencji ministra skarbu nie podpisała kontraktu na dostarczenie systemu online dla Totalizatora Sportowego, wezwała zarząd tej firmy do podpisania kontraktu. Dziesięcioletni kontrakt na dostawę systemu wart jest ok. 100 mln USD. (s. 2)

Redukcje SiemensaSiemens zwolni kolejne 3500 osób zatrudnionych w swoich zakładach na całym świecie, w tym 1400 w Niemczech. Redukcje związane są z 11-proc. spadkiem zysku firmy w II kw. roku obrachunkowego. Siemens już wcześniej zapowiadał zwolnienie 2600 osób z działu telefonów komórkowych. (s. 5)

PULS BIZNESU

Klienci narzekają na jakość obsługi w Citi...Po czterech dniach od wymiany systemu w Handlobanku na rozwiązania stosowane w Citibanku, amerykański inwestor Banku Handlowego nadal nie wydał oficjalnego komunikatu o przyczynach kłopotów z realizacją przelewów czy wypłat z bankomatów. Najwięcej głosów krytycznych klientów pojawiło się na listach dyskusyjnych w Internecie. Użytkownicy Handlonetu narzekają na „wyprowadzenie” serwera poza granice Polski, fatalne zabezpieczenie dostępu do konta, na działanie internetowego CitiDirect. (s. 10)

PARKIET

Fundusze popierają VivendiElektrim złożył wczoraj do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Yarona Brucknera oraz inne nieustalone osoby działające w imieniu Eastbridge. Fundusze posiadające udziały w Elektrimie w czwartek poparły plan zamiany udziałów Vivendi w Elektrimie Telekomunikacja na akcje giełdowej spółki. W wyniku tej operacji udział Francuzów w Elektrimie mógłby się zwiększyć do 60%. (s. 3)

Handlowały bankiBRE zredukował do zera zaangażowanie w Szeptelu. Prawie 20% sięga z kolei udział w kapitale spółki BGŻ. Niewykluczone, że zmiany mają związek z rozpoczynającymi się zapisami na nowe walory telekomunikacyjnego przedsiębiorstwa. (s. 4)