Piątkowy Przegląd Prasy

PARP podwoi budżet dotacji na prowadzenie e-biznesu... Action, Asbis i Komputronik faworytami wśród dystrybutorów IT... Dobiega końca proces fuzji Oracle i BEA Systems... Dell nie potwierdza informacji o sprzedaży łódzkiej fabryki komputerów... UKE chce tańszych rozmów przez komórki...

COMPUTERWORLD

Oracle pochłania BEA

Dobiega końca proces fuzji Oracle i BEA Systems. Oprogramowanie obu firm będzie stopniowo integrowane w ramach jednej oferty produktowej.

http://p1.idg.pl/r/886ac

Czy atak na gruzińską sieć to już wojna?

Działania prowadzone przez wojska gruzińskie i rosyjskie na terenie Osetii Południowej i Gruzji po ósmym sierpnia 2008 właściwie nie zostawiają wątpliwości w zakresie klasyfikacji ich jako konfliktu militarnego. Więcej pytań niż odpowiedzi pojawia się jednak w kontekście działań, które w tym samym czasie były toczone w Internecie.

http://p1.idg.pl/r/82664

RZECZPOSPOLITA

Drogie sekundy w unijnym roamingu

Część operatorów komórkowych, w tym polskich, nalicza stawki za połączenia niekorzystnie dla klientów. Bruksela rozważa interwencję.

http://www.rp.pl/artykul/19417,183036_Drogie_sekundy_w_unijnym_roamingu.html

GAZETA PRAWNA

Analitycy: Action, Asbis i Komputronik faworytami wśród dystrybutorów IT

Branżę sprzedawców sprzętu IT czeka konsolidacja. Najlepsze perspektywy mają spółki z rozwiniętym zapleczem logistycznym i działające na różnych rynkach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/33076,analitycy_action_asbis_i_komputronik_faworytami_wsrod_dystrybutorow_it.html

123 mln zł na e-inwestycje

PARP zdecydował, że podwoi budżet wrześniowego konkursu o unijne dotacje na prowadzenie e-biznesu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/33068,123_mln_zl_na_e_inwestycje.html

Dell nie potwierdza informacji o sprzedaży łódzkiej fabryki komputerów

Firma Dell nie potwierdza prasowych doniesień o sprzedaży łódzkiej fabryki tajwańskiej firmie elektronicznej Foxconn. Informację o sprzedaży jako pierwszy podał "The Sunday Times".

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/32994,dell_nie_potwierdza_informacji_o_sprzedazy_lodzkiej_fabryki_komputerow.html

GAZETA WYBORCZA

Regulator chce tańszych rozmów przez komórki

UKE rozważa likwidacje systemu, w którym operatorzy płacą sobie za to, że ich abonenci dzwonią między sieciami. - Ceny połączeń wyraźnie by spadły - zapewnia Anna Streżyńska.

http://wyborcza.pl/1,82244,5638744,Regulator_chce_tanszych_rozmow_przez_komorki.html

Kielczanin założył internetowy serwis wymiany

Masz w domu niepotrzebne przedmioty? Wyrzucić szkoda, oddać nie ma komu, a ze sprzedażą dużo zachodu? Zarejestruj się w portalu Machniom.pl i wymień je na interesujące cię rzeczy.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5635408,Kielczanin_zalozyl_internetowy_serwis_wymiany.html

PULS BIZNESU

Włosi sprawdzą ceny żywności za pomocą SMS-ów

Włoski rząd pomoże konsumentom, którzy mają kłopot ze zbilansowaniem domowego budżetu: od przyszłego miesiąca za pomocą telefonu komórkowego Włosi będą mogli dowiedzieć się, gdzie najtaniej zrobić zakupy.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=80ee83d1-e642-4b2d-a30e-4cb5c6134410&open=four