Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

PARP podwoi budżet dotacji na prowadzenie e-biznesu... Action, Asbis i Komputronik faworytami wśród dystrybutorów IT... Dobiega końca proces fuzji Oracle i BEA Systems... Dell nie potwierdza informacji o sprzedaży łódzkiej fabryki komputerów... UKE chce tańszych rozmów przez komórki...

COMPUTERWORLD

Oracle pochłania BEADobiega końca proces fuzji Oracle i BEA Systems. Oprogramowanie obu firm będzie stopniowo integrowane w ramach jednej oferty produktowej.

http://p1.idg.pl/r/886ac

Czy atak na gruzińską sieć to już wojna?Działania prowadzone przez wojska gruzińskie i rosyjskie na terenie Osetii Południowej i Gruzji po ósmym sierpnia 2008 właściwie nie zostawiają wątpliwości w zakresie klasyfikacji ich jako konfliktu militarnego. Więcej pytań niż odpowiedzi pojawia się jednak w kontekście działań, które w tym samym czasie były toczone w Internecie.

http://p1.idg.pl/r/82664

RZECZPOSPOLITA

Drogie sekundy w unijnym roaminguCzęść operatorów komórkowych, w tym polskich, nalicza stawki za połączenia niekorzystnie dla klientów. Bruksela rozważa interwencję.

http://www.rp.pl/artykul/19417,183036_Drogie_sekundy_w_unijnym_roamingu.html

GAZETA PRAWNA

Analitycy: Action, Asbis i Komputronik faworytami wśród dystrybutorów ITBranżę sprzedawców sprzętu IT czeka konsolidacja. Najlepsze perspektywy mają spółki z rozwiniętym zapleczem logistycznym i działające na różnych rynkach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/33076,analitycy_action_asbis_i_komputronik_faworytami_wsrod_dystrybutorow_it.html

123 mln zł na e-inwestycjePARP zdecydował, że podwoi budżet wrześniowego konkursu o unijne dotacje na prowadzenie e-biznesu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/33068,123_mln_zl_na_e_inwestycje.html

Dell nie potwierdza informacji o sprzedaży łódzkiej fabryki komputerówFirma Dell nie potwierdza prasowych doniesień o sprzedaży łódzkiej fabryki tajwańskiej firmie elektronicznej Foxconn. Informację o sprzedaży jako pierwszy podał "The Sunday Times".

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/32994,dell_nie_potwierdza_informacji_o_sprzedazy_lodzkiej_fabryki_komputerow.html

GAZETA WYBORCZA

Regulator chce tańszych rozmów przez komórkiUKE rozważa likwidacje systemu, w którym operatorzy płacą sobie za to, że ich abonenci dzwonią między sieciami. - Ceny połączeń wyraźnie by spadły - zapewnia Anna Streżyńska.

http://wyborcza.pl/1,82244,5638744,Regulator_chce_tanszych_rozmow_przez_komorki.html

Kielczanin założył internetowy serwis wymianyMasz w domu niepotrzebne przedmioty? Wyrzucić szkoda, oddać nie ma komu, a ze sprzedażą dużo zachodu? Zarejestruj się w portalu Machniom.pl i wymień je na interesujące cię rzeczy.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,88732,5635408,Kielczanin_zalozyl_internetowy_serwis_wymiany.html

PULS BIZNESU

Włosi sprawdzą ceny żywności za pomocą SMS-ówWłoski rząd pomoże konsumentom, którzy mają kłopot ze zbilansowaniem domowego budżetu: od przyszłego miesiąca za pomocą telefonu komórkowego Włosi będą mogli dowiedzieć się, gdzie najtaniej zrobić zakupy.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=80ee83d1-e642-4b2d-a30e-4cb5c6134410&open=four