Piątkowy Przegląd Prasy

Słabnie popyt na laptopy... Europarlament za wolnością w internecie... Koncerny internetowe nie wiedzą jak zarobić na serwisach wideo... Coraz więcej funkcji w e-kontach... Polkomtel stracił obsługę PZU... Inwestorzy wierzą w Nokię... Po wakacjach ruszy Południowo-Wschodnia Sieć Aniołów Biznesu...

COMPUTERWORLD

Kilka sposobów na spam

Powódź spamu przybiera na sile. Dlatego coraz więcej firm i instytucji angażuje się w badania tego zjawiska i opracowanie technologii pozwalających na ukrócenie tej plagi. Niektóre niestandardowe pomysły mogą być interesujące i użyteczne.

http://p1.idg.pl/r/d7e54

RZECZPOSPOLITA

Wideo w sieci czeka na zyski

Koncerny internetowe nie mają pomysłu, jak zarobić na serwisach wideo. Inwestorzy wyłożyli na tego typu projekty już 8 mld dol., a przychody największego YouTube to tylko 200 mln dol.

http://www.rp.pl/artykul/164082.html

Coraz więcej funkcji w e-kontach

Banki poprawiają systemy. Instytucje wprowadzają nowe elementy w obsłudze kont przez Internet, ale także ulepszają istniejące już zabezpieczenia.

http://www.rp.pl/artykul/164256.html

Polkomtel stracił obsługę PZU

PZU rozstrzyga, kto dostarczy mu warte 60 - 80 mln zł usługi telekomunikacyjne.

http://www.rp.pl/artykul/164247.html

Słabnie popyt na laptopy

Sprzedaż przenośnych komputerów w Polsce będzie mniejsza niż sądzono. Prognozy, do których dotarła "Rz", wskazują, że komputery stacjonarne dłużej utrzymają prymat na rynku.

http://www.rp.pl/artykul/164241.html

Inwestorzy wierzą w Nokię

Największy na świecie producent komórek, fińska Nokia, ogłosił ogólnie lepsze wyniki kwartalne, mimo kosztów zamknięcia fabryki w Niemczech.

http://www.rp.pl/artykul/164194.html

GAZETA PRAWNA

KE: strony internetowe wprowadzają w błąd konsumentów

Na 80 proc. stron internetowych, które sprzedają usługi telefonii komórkowej (między innymi dzwonki i tapety), stwierdzono nieprawidłowości konsumenckie - wynika z badania przeprowadzonego przez Komisję Europejską w krajach UE, Norwegii i Islandii.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/26887,ke_strony_internetowe_wprowadzaja_w_blad_konsumentow.html

Po wakacjach ruszy Południowo-Wschodnia Sieć Aniołów Biznesu

Południowo-Wschodnia Sieć Aniołów Biznesu "Seban", która ma kojarzyć pomysłodawców innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych z inwestorami, rozpocznie po wakacjach działalność w woj. śląskim, małopolskim i lubelskim.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/26800,po_wakacjach_ruszy_poludniowo_wschodnia_siec_aniolow_biznesu.html

GAZETA WYBORCZA

Europarlament za wolnością w internecie

Europejskie firmy nie powinny pomagać reżimom przy cenzurowaniu internetu - uważają eurodeputowani. I przygotowują przepisy, które tego zakażą.

http://wyborcza.pl/1,75477,5466792,Europarlament_za_wolnoscia_w_internecie.html

FORUM

Na cyberłowach

Globalnie działające gangi fałszują karty płatnicze i kredytowe. Wszystko, czego do tego potrzeba, kupują w internecie. Włącznie z tajnymi danymi.

http://www.polityka.pl/na-cyberlowach/Lead33,1466,261612,18/