Piątkowy Przegląd Prasy

Polski sąd wyda wyrok w sprawie PTC za dwa tygodnie... Rusza wirtualna wypożyczalnia gier komputerowych... Drożdż: potrzebne są dobre projekty informatyzacji samorządów... Krauze wycofał już z warszawskiej giełdy ponad miliard złotych... Ultranowoczesny laptop dla afrykańskich uczniów...

COMPUTERWORLD

Uśpione moce

Imponujący rozwój informatyki budzi czasami jakościowy niedosyt. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są niewykorzystane możliwości, tkwiące w środkach technicznych i ludziach.

http://p1.idg.pl/r/4b237

RZECZPOSPOLITA

Krauze sprzedał za miliard

W ostatnich miesiącach biznesmen wycofał z giełdy 1,1 miliarda złotych. Zaprzecza, by rezygnował z interesów w Polsce. Ale nie mówi, na co mu tak duże pieniądze.

http://www.rp.pl/artykul/137950.html

GAZETA PRAWNA

Polski sąd wyda wyrok w sprawie PTC za dwa tygodnie

4 czerwca zapadnie wyrok w sprawie uznania w Polsce wyroku wiedeńskiego sądu arbitrażowego dotyczącego sporu o to, kto jest właścicielem 48 proc. udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej, właściciela sieci komórkowych Era i Heyah.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/18795,polski_sad_wyda_wyrok_w_sprawie_ptc_za_dwa_tygodnie.html

Jedna z przyczyn opóźnienia informatyzacji Polski to brak porozumienia rządu z biznesem

Z pewnością jesteśmy gotowi wykorzystać dostępne środki na informatyzację. Ich spożytkowanie będzie wymagało przygotowania dobrych projektów, zwłaszcza ze strony samorządów. To w ich gestii jest rozpoznanie potrzeb, przygotowanie i zgłoszenie działań, które należy dofinansować.

http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/18799,jedna_z_przyczyn_opoznienia_informatyzacji_polski_to_brak_porozumienia_rzadu_z_biznesem.html

GAZETA WYBORCZA

Gry na abonament w Internecie

W przyszłym tygodniu rusza w Polsce wirtualna wypożyczalnia gier komputerowych. Za dostęp do kilkuset gier trzeba zapłacić abonament.

http://wyborcza.pl/1,82244,5237930,Gry_na_abonament_w_internecie.html

DZIENNIK

Ultranowoczesny laptop dla afrykańskich uczniów

Dwa ultracienkie wyświetlacze dotykowe, które można złożyć niczym książkę. Tak będzie wyglądał edukacyjny laptop, stworzony z myślą o dzieciach z najbiedniejszych rejonów świata. Nową wersję komputera, opracowanego w ramach akcji One Laptop Per Child, zaprezentowano w Laboratorium Mediów Massachusetts Institute of Technology.

http://www.dziennik.pl/hitech/article178041/Ultranowoczesny_laptop_dla_afrykanskich_uczniow.html