Piątkowy Przegląd Prasy

Intel pracuje nad nową rodziną przenośnych urządzeń... MySpace będzie sprzedawał dzwonki, piosenki i bilety... 35 urodziny komórki... Superkomputer do zadań specjalnych...

COMPUTERWORLD

Profesor PodcastPrestiżowe uniwersytety - od MIT po Stanford - za darmo udostępniają tysiące plików audio i wideo. Dowiedz się gdzie możesz znaleźć interesujące Cię materiały. Rozpoczynamy też dyskusję na temat tego, czy i kiedy polskie uczelnie pójdą ich śladem.

http://p1.idg.pl/r/bad56

GAZETA WYBORCZA

Cały internet w kieszeni"Wyobraźcie sobie, że cały internet możecie zmieścić w kieszeni" - mówi Paul Otellini, szef Intela, największego na świecie producenta procesorów. Amerykański koncern pracuje m.in. z Samsungiem i Toshibą nad nową rodziną przenośnych urządzeń.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5086679.html

MySpace zagra iTunes na nosie?MySpace, największy serwis społecznościowy na świecie, będzie sprzedawał cyfrowe wersje piosenek, dzwonki na komórki i bilety na koncert.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,5086673.html

Urodziny komórkiDokładnie 35 lat temu Motorola pokazała światu DynaTAC, pierwszy przenośny telefon. Z racji rozmiarów i wagi (prawie kilogram!) nazywano go żartobliwie cegłą.

http://gospodarka.gazeta.pl/IT/1,69805,5086674.html

DZIENNIK

Superkomputer do zadań specjalnychBlisko 17 metrów długości, siedem ton wagi i osiem kilometrów kabli. Tak najkrócej można opisać Galerę - najpotężniejszy superkomputer w Polsce i jeden z 10 najpotężniejszych komputerów na Starym Kontynencie. Maszyna pomoże m.in. w pracach nad nowymi lekami przeciw nowotworom.

http://www.dziennik.pl/nauka/article148240/Superkomputer_do_zadan_specjalnych.html