Piątkowy Przegląd Prasy

IT idzie jak woda... W przyszłym roku komórki po 25 złotych... Szef sieci Play zadowolony z przychodów spółki... Burzliwe dzieje Naszej Klasy... Zmiany w zarządzie TP S.A... Prezes Dell reklamuje Łódź...

COMPUTERWORLD

PESEL2: mniejszy projekt, pierwsze usługi

Pierwsza rozmowa z Witoldem Drożdżem, podsekretarzem stanu w MSWiA, odpowiedzialnym za dział informatyzacja. Opowiada o porażce dotychczasowej koncepcji budowy projektu PESEL2 i jego przyszłości oraz udostępnieniu m.in. usługi weryfikacji w nim danych osobowo-adresowych online.

http://p1.idg.pl/r/29f42

RZECZPOSPOLITA

IT idzie jak woda

Trzeci rok z Rzędu Sprzedaż komputerów w Polsce rośnie o jedną trzecią. W 2007 r. na rynek trafiło ponad 3 mln urządzeń. Ponad połowa domów prywatnych ma już sprzęt IT.

http://rp.pl/artykul/86999.html

W przyszłym roku komórki po 25 złotych

W tym roku producentom telefonów komórkowych uda się obniżyć cenę najtańszych modeli do 25 dolarów za sztukę, a w przyszłym roku do 10 dolarów - przewiduje prognoza firmy badawczej Deloitt.

http://rp.pl/artykul/86989.html

Zmiany w zarządzie TP S.A.

Iwona Kossmann, Pierrick Hamon oraz Benoit Merel złożyli 24 stycznia rezygnacje z pełnienia funkcji członków zarządu TP SA.

http://rp.pl/artykul/86969.html

Szef sieci Play zadowolony z przychodów spółki

W ciągu dziewięciu miesięcy od uruchomienia usług P4 - operator sieci Play - zanotował przychody w wysokości 249 mln zł. Inwestycje w budowę sieci i rozwój usług wyniosły od startu firmy 4,5 mld zł.

http://rp.pl/artykul/86937.html

Rosja kupiła jeden z najpotężniejszych komputerów na świecie

Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa kupił jeden z najpotężniejszych superkomputerów na świecie - Blue Gene firmy IBM.

http://rp.pl/artykul/86821.html

GAZETA WYBORCZA

Grają na życzenie

Last.fm, największy społecznościowy serwis muzyczny w internecie, wprowadza nową, bezpłatną usługę - zagra taką piosenkę, jaką zażyczy sobie słuchacz. I to z katalogu największych wytwórni.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4868256.html

Prezes Dell reklamuje Łódź

Montownia komputerów "made in Poland" gościła w środę prezesa koncernu Michaela Della. Okazało się, że jedna z najważniejszych postaci światowej ekonomii nie może się nachwalić łodzian.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4863972.html

GAZETA.PL

Proces hakera oskarżonego o oszustwa internetowe

Przed łódzkim sądem rozpoczął się w czwartek proces 25-letniego hakera z Legionowa oskarżonego o oszustwa internetowe. Mężczyzna włamywał się na konta sprzedawców na portalu aukcyjnym i zawierał fikcyjne transakcje.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4866127.html

PULS BIZNESU

Burzliwe dzieje Naszej Klasy

Pomysł? Nienowy. Wykonanie? Bez fajerwerków. Działanie? Tragiczne. Problemów? Bez liku. Nasza-klasa.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=1202e610-352e-44e7-bdcd-b7fcd101593c&open=sec