Piątkowy Przegląd Prasy

Megaprzetarg na komputeryzację szkół rozstrzygnięty... Minister sprawiedliwości zapowiada sądy elektroniczne... Spadki akcji firm IT w związku z paniką na GPW... Infokioski idą na New Connect... Ekspansja QAD w Polsce...

COMPUTERWORLD

Spadki akcji firm IT w związku z paniką na GPW

Ostatni tydzień to gwałtowna wyprzedaż akcji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dotknęła ona także firmy IT. Tymczasem zachowania polskich inwestorów nie mają podstaw w sytuacji spółek branży IT. Większość wypracowała w zeszłym roku co najmniej satysfakcjonujące wyniki.

http://p1.idg.pl/r/ea328

RZECZPOSPOLITA

Skuteczny furiat

Założyciel koncernu Oracle znów wyłożył miliardy dolarów na przejęcie. Jest niezwykle konsekwentny w dążeniu do zdobycia pozycji światowego lidera IT

http://rp.pl/artykul/85038.html

QAD chce być większy

Amerykański koncern informatyczny QAD stawia na Polskę. W ciągu dwóch lat jego oddział nad Wisłą ma być największy, z wszystkich europejskich oddziałów firmy.

http://rp.pl/artykul/85025.html

Minister sprawiedliwości zapowiada sądy elektroniczne

W ciągu dwóch lat zaczną działać w Polsce tzw. sądy elektroniczne, dzięki czemu, przy wykorzystaniu internetu będzie można załatwiać niektóre sprawy - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

http://rp.pl/artykul/84804.html

Robot, który chodzi jak małpa

Japońscy i amerykańscy naukowcy poinformowali o udanym eksperymencie. Skonstruowali robota przypominającego człowieka, który chodzi sterowany impulsami pochodzącymi z mózgu małpy.

http://rp.pl/artykul/84991.html

GAZETA WYBORCZA

Infokioski na New Connect

Neo Media Systems - producent tzw. infokiosków - zapowiada ekspansję w Polsce i wejście na New Connect po kapitał. To druga duża próba upowszechnienia w kraju takich urządzeń po porażce, jaką kilka lat temu poniosła spółka Magnus Info System.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4847841.html

GAZETA.PL

Wirtualne Długie Rozmowy

W połowie roku klienci Długich Rozmów dostaną nową usługę - telefonię komórkową.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69805,4847843.html

PULS BIZNESU

Megaprzetarg na komputeryzację szkół rozstrzygnięty

Giełdowe Action, NTT, ABG Spin, Betacom, Wasko zarobią 281 mln zł. Najwięcej - grubo ponad 100 mln zł - wpłynie do kasy spółki kierowanej przez Jacka Krawca.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7b1c17a1-fdc2-49da-8890-422cf859e137