Piątkowy Przegląd Prasy

Sklepy internetowe w Polsce są źle zabezpieczone... eCard wprowadzi PayPal do e-sklepów... Wyzwania IT na rok 2008... Najnowsza odsłona Google Sky... Najcierpliwsi muszą być abonenci w Opolskiem... Gadżety opuszczają Las Vegas...

COMPUTERWORLD

Wyzwania IT na rok 2008

Na początku roku każdy robi plany. Być może w ich przygotowaniu pomoże zestawienie najczęściej prognozowanych przez analityków wyzwań, które dotkną rynek IT w ciągu tego roku. Są wśród nich nowe technologie, problemy z bezpieczeństwem, braki kadrowe i niewystarczające budżety na IT.

http://p1.idg.pl/r/5ce81

RZECZPOSPOLITA

Internetowa ekspansja

Śladem Allegro, Gemiusa i Gadu-Gadu, które od lat stawiają na ekspansję zagraniczną, idą kolejne polskie spółki internetowe. Vola.ro jest w Rumunii liderem w sprzedaży biletów lotniczych przez Internet, a portale Vaizdelis na Litwie i Pilk w Estonii są w czołówce oglądalności tamtejszych witryn.

http://rp.pl/artykul/82802.html

Sklepy internetowe w Polsce są źle zabezpieczone

Sklepy internetowe w Polsce są źle zabezpieczone, a użytkownicy narażają się na ujawnienie swoich danych niepożądanym osobom i na straty finansowe - wynika z raportu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

http://rp.pl/artykul/82640.html

GAZETA PRAWNA

Najcierpliwsi muszą być abonenci w Opolskiem

Najkrócej na zamontowanie telefonu przez TP czeka się w Leszczyńskiem i Łomżyńskiem. Najczęściej psują się telefony TP w Piotrkowskiem i Zielonogórskiem - wynika z badań UKE.

http://p1.idg.pl/r/4a98a

GAZETA WYBORCZA

eCard wprowadzi PayPal do e-sklepów

Klienci kilkuset sklepów i serwisów internetowych, w których płatności obsługuje firma eCard, będą mogli płacić w nich, korzystając ze światowego systemu płatności PayPal.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4827750.html

Gadżety opuszczają Las Vegas

Wczoraj zakończyły się targi elektroniki użytkowej w Las Vegas - coraz więcej urządzeń obchodzi się bez klawiatury i guzików, telewizja coraz śmielej pcha się do komórek, a producenci coraz chętniej pokazują ekologiczną twarz.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4827758.html

GAZETA.PL

Niebo w Google Earth - najnowsza odsłona Google Sky

Jest już dostępna nowa wersja Google Sky, umożliwiająca naukowcom, studentom i osobom hobbystycznie zajmującym się astronomią badanie milionów otaczających nas gwiazd i galaktyk.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4826363.html

Kamienice w Second Life licytowane dla WOŚP

Trzy kamienice zostaną zlicytowane na Allegro, a cały dochód z aukcji będzie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Budynki znajdują się na wirtualnych rynkach Second Krakowa, Second Poznania oraz Second Wrocławia.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4826226.html

DZIENNNIK

Opodatkowanie charytatywnych sms-ów to absurd

Do każdych 10 złotych, które wpłacimy za pomocą telefonu komórkowego, Ministerstwo Finansów doliczy nam 2,2 zł i właśnie ta dodatkowa kwota trafi do budżetu. W zeszłym roku na orkiestrowych sms-ach wzbogacił się o ponad milion złotych. Teraz będzie podobnie. Zdaniem resortu finansów, nic nie da się z tym zrobić, bo sms, nawet charytatywny, to zwykła usługa telekomunikacyjna.

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article106972/Opodatkowanie_charytatywnych_sms_ow_to_absurd.html