Piątkowy Przegląd Prasy

ComArch na plusie... Open source znów walczy z Microsoftem... TP nie chce oddać złotej akcji... Nowy bat na operatorów telekomunikacyjnych?... Ceny połączeń nie mogą ograniczać konkurencji... Telefon dla niesłyszących... CBA w Dialogu...

RZECZPOSPOLITA

ComArch na plusie

Wzrost sprzedaży usług i oprogramowania oraz duży kontrakt na komputery dla resortu edukacji sprawiły, że spółka w pierwszym półroczu o połowę zwiększyła przychody.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070817/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Ceny połączeń nie mogą ograniczać konkurencji

Nowa taryfa telefoniczna, z którą zamierzała wystąpić Telekomunikacja Polska SA, nie wejdzie w życie, dopóki spółka nie przedstawi zmienionego cennika.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070817/prawo/prawo_a_9.html

Telefon dla niesłyszących

Dzięki prostemu urządzeniu osoby z uszkodzeniem słuchu mogą normalnie rozmawiać przez telefon. Aparat przyda się też zdrowym pracującym w hałaśliwym środowisku.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070817/nauka/nauka_a_2.html

GAZETA WYBORCZA

Bruksela: Nowy bat na operatorów telekomunikacyjnych?

Na obniżeniu opłat roamingowych może się nie skończyć. Unijna komisarz Viviane Reding zamierza powołać instytucję unijną, która ma dopilnować, by telekomunikacyjne molochy nie blokowały konkurentów.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4394663.html

Open source znów walczy z Microsoftem

We wrześniu komitet ISO zdecyduje, czy format Microsoftu ma zostać uznany za standard. Zwolennicy środowiska open source protestują, obawiając się, że wzmocni to pozycję koncernu na rynku.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4394662.html

CBA w Dialogu

Wrocławscy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali wczoraj rano dyrektora odpowiedzialnego za logistykę w Telefonii Dialog. Tomasz K. pracował w Dialogu (spółka w 100 proc. zależna od KGHM) od kilku lat. CBA przeszukało też siedzibę firmy.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4394661.html

DZIENNIK

CIA poprawia hasła w Wikipedii

Wikipedia, najpopularniejsza encyklopedia świata tworzona przez internautów, jest poddawana cenzurze. Jak się właśnie okazało, hasła "ulepszają" agenci służb specjalnych, politycy i potężne korporacje. Pokusie nie oparł się nawet Watykan.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=56881

Podniebne gadanie nie grozi katastrofą

Czy korzystanie z komórek na pokładzie samolotów jest tak groźne, jak głoszą organizacje strzegące bezpieczeństwa lotów? W teorii tak. Jednak w praktyce nie zdarzyło się jeszcze, by wysyłający sms-a pasażer doprowadził do katastrofy lotniczej.

http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=255&ShowArticleId=56885

PULS BIZNESU

TP nie chce oddać złotej akcji

TP nie chce, aby skarb państwa wtrącał się w jej biznes. Prosi premiera o przemyślenie decyzji o wpisaniu jej na listę strategicznych spółek.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=14c326ff-1ee3-48d4-9c0c-0759f53747bc&date=2007-08-17

(dostęp płatny)