Piątkowy Przegląd Prasy

Znamy już zwycięzców rankingu Computerworld TOP 200 - największe firmy IT na polskim rynku... MNI podpisał umowę na wirtualnego operatora... Polski oddział HP liderem rynku... Dwa nowe banki wprowadzają karty z mikroprocesorem... Serwis Last.fm przejęty przez CBS... Budujemy nowy blog!...

RZECZPOSPOLITA

MNI podpisał umowę na wirtualnego operatora

Od czwartego kwartału notowane na giełdzie MNI będzie świadczyć usługi telefonii komórkowej, dzięki wykorzystaniu sieci PTK Centertel. Wczoraj MNI Telecom, spółka zależna MNI, podpisała odpowiednie porozumienie. MNI liczy, że do końca przyszłego roku zdobędzie 70 tys. użytkowników.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070601/ekonomia/ekonomia_a_16.html

Polski oddział HP liderem rynku

Wydatki na produkty informatyczne rozliczane w dolarach wzrosły w Polsce w ubiegłym roku prawie o jedną czwartą. Rynek wart był blisko 20 mld zł -oceniła międzynarodowa firma badawcza IDC w opublikowanym wczoraj raporcie Top 200 "Computerworldu".

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070601/ekonomia/ekonomia_a_26.html

COMPUTERWORLD

Zwycięzcy rankingu TOP 200

Po raz szesnasty redakcja Computerworld przygotowała Ranking firm informatycznych i telekomunikacyjnych TOP 200. Nasz raport to pełny obraz polskiego rynku teleinformatycznego w roku 2006.

http://p1.idg.pl/r/a5c1d

GAZETA PRAWNA

Dwa nowe banki wprowadzają karty z mikroprocesorem

Tylko 1,5 mln, czyli 6 proc. wszystkich kart w Polsce ma mikroprocesor. Do wymiany kart szykują się ING Bank Śląski oraz BRE Bank.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=1976.81.0.39.8.1.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Serwis Last.fm przejęty przez CBS

Spółka medialna CBS Corp. przejęła największy społecznościowy serwis muzyczny Last.fm. Wyłożyła na ten cel 280 mln dol.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,4193054.html

POLITYKA

Budujemy nowy blog!

Czy firma powinna mieć własnego bloga? Na to pytanie - twierdząco oczywiście - odpowiada Jeremy Wright. W książce "Blogowanie w biznesie" podpowiada co należy zrobić, by prowadzić udany blog i nawiązać dobry kontakt z Internautami.

http://technopolis.polityka.pl/?p=103