Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piątkowy Przegląd Prasy

Informatyzacja podatków przyspieszy za rok... Korzystanie z kont w sieci wymaga ostrożności... Ponad 140 mln zł rocznie mógłby zyskać budżet państwa, gdyby zalegalizowano w Polsce hazard w Internecie... eBay wciąż liczy na pobicie Allegro... Szybsza Neostrada... eTel: internet z opóźnieniem... Telewizja, która pozwala wybrać... Co dalej z technologią SED?..

RZECZPOSPOLITA

Telewizja, która pozwala wybraćWykrywacz ulubionych programów i telewizja społecznościowa na wzór internetowych portali to oferta nowej platformy multimedialnej Avista TV.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/nauka/nauka_a_2.html

Propozycje zmian w ustawie o grach wywołały wrzenie w branżyPonad 140 mln zł rocznie mógłby zyskać budżet państwa, gdyby zalegalizowano w Polsce hazard w Internecie - twierdzi Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Są takie plany, ale monopol na działalność w sieci miałaby państwowa spółka.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_4.html

eBay wciąż liczy na pobicie AllegroW niespełna rok eBay podwoił w Polsce liczbę użytkowników, ale nadal będzie oferował swe usługi bezpłatnie. W ten sposób największy na świecie serwis internetowych aukcji walczy z Allegro, który dominuje na naszym rynku.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Szybsza NeostradaOd przyszłego tygodnia podstawowe łącze internetowe narodowego operatora będzie miało przepustowość 1 Mb/s. To utrudni życie konkurentom.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_29.html

Abonament od Netii w majuNetia chce od maja przejmować od Telekomunikacji Polskiej obsługę abonamentów jej klientów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_33.html

Telewizja w Wirtualnej PolsceWystartowała telewizja internetowa w Wirtualnej Polsce. Widzowie mogą obejrzeć cztery kanały - informacyjny, biznesowy, rozrywkowy i erotyczny - ale zapowiadane są następne.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_53.html

GAZETA PRAWNA

Internet z opóźnieniemDopiero w lutym eTel Polska, alternatywny operator kontrolowany przez Telekom Austria, zacznie świadczyć klientom TP SA usługi szybkiego dostępu do internetu.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1874.81.861.2.6.1.0.1.htm

Korzystanie z kont w sieci wymaga ostrożnościmBank usunął wczoraj luki w systemie zabezpieczającym przed dostępem do kont klientów przez hakerów, o których dzień wcześniej poinformował serwis hacking.pl.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1874.81.861.2.5.2.0.1.htm

Informatyzacja podatków przyspieszy za rokNajwięksi przedsiębiorcy od kilku miesięcy mogą przesyłać podatkowe deklaracje drogą elektroniczną. Od 2008 roku dołączą do nich małe i średnie przedsiębiorstwa. Potrzeba jednak upowszechnienia e-deklaracji.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1874.27.476.2.12.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Odkładana rewolucja telewizyjna Technologia SED, wspólne dziecko Canona i Toshiby, miała podbić rynek telewizorów. Ale od kilku lat nie może na niego wejść: na drodze stają a to kłopoty techniczne, a to szybko spadające ceny wyświetlaczy plazmowych i LCD. A ostatnio spory patentowe.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3830150.html