Piątkowy Przegląd Prasy

Informatyzacja podatków przyspieszy za rok... Korzystanie z kont w sieci wymaga ostrożności... Ponad 140 mln zł rocznie mógłby zyskać budżet państwa, gdyby zalegalizowano w Polsce hazard w Internecie... eBay wciąż liczy na pobicie Allegro... Szybsza Neostrada... eTel: internet z opóźnieniem... Telewizja, która pozwala wybrać... Co dalej z technologią SED?..

RZECZPOSPOLITA

Telewizja, która pozwala wybrać

Wykrywacz ulubionych programów i telewizja społecznościowa na wzór internetowych portali to oferta nowej platformy multimedialnej Avista TV.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/nauka/nauka_a_2.html

Propozycje zmian w ustawie o grach wywołały wrzenie w branży

Ponad 140 mln zł rocznie mógłby zyskać budżet państwa, gdyby zalegalizowano w Polsce hazard w Internecie - twierdzi Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Są takie plany, ale monopol na działalność w sieci miałaby państwowa spółka.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_4.html

eBay wciąż liczy na pobicie Allegro

W niespełna rok eBay podwoił w Polsce liczbę użytkowników, ale nadal będzie oferował swe usługi bezpłatnie. W ten sposób największy na świecie serwis internetowych aukcji walczy z Allegro, który dominuje na naszym rynku.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_11.html

Szybsza Neostrada

Od przyszłego tygodnia podstawowe łącze internetowe narodowego operatora będzie miało przepustowość 1 Mb/s. To utrudni życie konkurentom.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_29.html

Abonament od Netii w maju

Netia chce od maja przejmować od Telekomunikacji Polskiej obsługę abonamentów jej klientów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_33.html

Telewizja w Wirtualnej Polsce

Wystartowała telewizja internetowa w Wirtualnej Polsce. Widzowie mogą obejrzeć cztery kanały - informacyjny, biznesowy, rozrywkowy i erotyczny - ale zapowiadane są następne.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070105/ekonomia/ekonomia_a_53.html

GAZETA PRAWNA

Internet z opóźnieniem

Dopiero w lutym eTel Polska, alternatywny operator kontrolowany przez Telekom Austria, zacznie świadczyć klientom TP SA usługi szybkiego dostępu do internetu.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1874.81.861.2.6.1.0.1.htm

Korzystanie z kont w sieci wymaga ostrożności

mBank usunął wczoraj luki w systemie zabezpieczającym przed dostępem do kont klientów przez hakerów, o których dzień wcześniej poinformował serwis hacking.pl.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1874.81.861.2.5.2.0.1.htm

Informatyzacja podatków przyspieszy za rok

Najwięksi przedsiębiorcy od kilku miesięcy mogą przesyłać podatkowe deklaracje drogą elektroniczną. Od 2008 roku dołączą do nich małe i średnie przedsiębiorstwa. Potrzeba jednak upowszechnienia e-deklaracji.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1874.27.476.2.12.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Odkładana rewolucja telewizyjna

Technologia SED, wspólne dziecko Canona i Toshiby, miała podbić rynek telewizorów. Ale od kilku lat nie może na niego wejść: na drodze stają a to kłopoty techniczne, a to szybko spadające ceny wyświetlaczy plazmowych i LCD. A ostatnio spory patentowe.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3830150.html