PiS usunięte z Naszej-klasy

Do kontrowersyjnego wydarzenia doszło dziś za sprawą portalu społecznościowego Nasza-klasa. Administrator tego serwisu skasował profil Prawa i Sprawiedliwości, partii politycznej Jarosława Kaczyńskiego. Politycy żądają wyjaśnień.

Głównym przedmiotem kontrowersji jest fakt, iż profil Prawa i Sprawiedliwości został usunięty z serwisu społecznościowego, podczas gdy inne partie nadal posiadają aktywne konta. Co więcej, administrator Naszej-klasy nie podał na razie żadnych oficjalnych wyjaśnień, i to również wzbudziło pewien niepokój wśród polityków. Interwencja już została podjęta i do przedstawicieli portalu wystosowano odpowiedni e-mail.

Michał Kamiński, rzecznik PiS, podchodzi na razie do całej sprawy ze sporym dystansem. Co prawda polityk pragnie jak najszybciej wyjaśnić tę nieprzyjemną sytuację, jednak sam przyznaje że powodem usunięcia profilu mogło być niedopatrzenie ze strony jego partii. Konto nie było bowiem zarejestrowane na żadną osobę fizyczną, co nie jest zgodne z regulaminem serwisu.

Aktualnie na portalu istnieją konta innych partii. Popularne, wśród użytkowników Naszej-klasy, są również liczne inicjatywy skupiające przeciwników określonych opcji politycznych.