Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Photobucket w rękach MySpace

Photobucket, serwis do publikacji zdjęć i wideo, został kupiony przez MySpace, podał serwis Valleywag. Jak wskazuje TechCrunch, Photobucket został kupiony przez firmę należącą do News Corp. za 250 mln USD w gotówce.

Photobucket powstał w 2003 roku. Jak podaje magazyn Fortune, w marcu miał 36 mln zarejestrowanych użytkowników i 85 tys. nowych użytkowników dziennie. Według comScore serwis odwiedza miesięcznie 17 mln użytkowników, co czyni go najpopularniejszą platformą do przechowywania zdjęć w amerykańskim internecie.

Photobucket jest najczęściej wykorzystywany jako miejsce do przechowywania zdjęć wyświetlanych w innych serwisach jak eBay czy MySpace.

O Photobucket zrobiło się głośno, gdy zdjęcia hostowane na jego serwerach przestały być wyświetlane w profilach MySpace. Przedstawiciele najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie tłumaczyli, że są to problemy techniczne. Jednak było to zarazem ostrzeżenie dla Photobucket, świadczące o tym, że serwis nie może być pewny swojej niezależności, pisze Valleywag.

Serwis, za który zapłacono 250 mln USD miał w 2006 r. zaledwie 6,3 mln USD przychodu.