Photobucket w rękach MySpace

Photobucket, serwis do publikacji zdjęć i wideo, został kupiony przez MySpace, podał serwis Valleywag. Jak wskazuje TechCrunch, Photobucket został kupiony przez firmę należącą do News Corp. za 250 mln USD w gotówce.

Photobucket powstał w 2003 roku. Jak podaje magazyn Fortune, w marcu miał 36 mln zarejestrowanych użytkowników i 85 tys. nowych użytkowników dziennie. Według comScore serwis odwiedza miesięcznie 17 mln użytkowników, co czyni go najpopularniejszą platformą do przechowywania zdjęć w amerykańskim internecie.

Photobucket jest najczęściej wykorzystywany jako miejsce do przechowywania zdjęć wyświetlanych w innych serwisach jak eBay czy MySpace.

O Photobucket zrobiło się głośno, gdy zdjęcia hostowane na jego serwerach przestały być wyświetlane w profilach MySpace. Przedstawiciele najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie tłumaczyli, że są to problemy techniczne. Jednak było to zarazem ostrzeżenie dla Photobucket, świadczące o tym, że serwis nie może być pewny swojej niezależności, pisze Valleywag.

Serwis, za który zapłacono 250 mln USD miał w 2006 r. zaledwie 6,3 mln USD przychodu.