Phisherzy atakują klientów Lukas Banku

Internetowi oszuści znów zaatakowali osoby korzystające z e-bankowości. Tym razem chodzi o klientów banku Lukas Bank, natomiast sama próba wyłudzenia ich danych została przeprowadzona wyjątkowo niechlujnie.

Na skrzynki pocztowe części klientów banku Lukas Bank trafił dzisiaj mail informujący w języku angielskim (!), że został ograniczony dostęp do ich konta. Wysyłający wiadomość phisher namawia do rozwiązania problemu po kliknięciu w link, który automatycznie przenosi posiadacza e-konta na podrobioną stronę banku.

Warto zaznaczyć, że próba wyłudzenia danych została przeprowadzona wyjątkowo niechlujnie:

- wiadomość jest w języku angielskim

- adres fałszywej strony nawet nie jest podobny do prawdziwego adresu banku

- fałszywa strona nie obsługuje polskich czcionek.

Pomimo tak oczywistych niedoróbek, które powinny natychmiast wzbudzić podejrzenie otrzymujących wiadomość klientów banku, być może znajdą się jednak wśród nich osoby na tyle nieostrożne, że dadzą się nabrać.

Pamiętajmy, że bank NIGDY NIE WYSYŁA WIADOMOŚCI Z PROŚBĄ O PODANIE JAKICHKOLWIEK INFORMACJI O RACHUNKACH CZY KARTACH PŁATNICZYCH NA STRONACH WWW.

Tego typu ataki przeprowadzane są coraz częściej. Np. kilka tygodni temu na celowniku phisherów znaleźli się klienci posiadający konta w PKO Bank Polski.