Permanentna inwigilacja

61% brytyjskich pracowników uważa, że dział IT ich firmy stale monitoruje ich korespondencję elektroniczną. Co więcej, prawie połowa z nich uważa się za inwigilowanych przez swoich współpracowników - wynika z badania przeprowadzonego przez Yahoo!

Raport przygotowano na podstawie ankiety, wypełnionej przez 18 tys. brytyjskich pracowników. 45% ankietowanych wyraziło przekonanie, że koledzy z pracy przeglądają ich skrzynki e-mailowe, gdy tylko mają ku temu sposobność. Ponad połowa (61%) respondentów jest z kolei przekonana, że ich pocztę regularnie przeglądają pracownicy działu IT.

Dlatego też prawie 25% brytyjskich pracowników stwierdziło, że zdecydowanie unikają przesyłania prywatnych informacji za pośrednictwem firmowej poczty. Najgorszym koszmarem brytyjskich pracowników jest zaś omyłkowe wysłanie do swojego szefa wiadomości, która niekoniecznie powinna do niego trafić. Taki błąd przypłacił swoją posadą np. jeden z pracowników brytyjskiego oddziału Della, który wysłał do swojej szefowej serię niecenzuralnych zdjęć.