Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pełny PayPal wreszcie w Polsce

System płatności online PayPal nareszcie w pełni działa w Polsce. Można już nie tylko wysyłać pieniądze, ale także przyjmować wpłaty.

PayPal to system płatności internetowych, który umożliwia dokonywanie transferów pieniężnych posiadaczom kont poczty elektronicznej. System zyskał popularność na całym świecie i przyczynił się do popularyzacji handlu elektronicznego i aukcji internetowych. Obecnie działa w 55 krajach, a z jego usług korzysta ponad 100 mln osób. Właścicielem PayPal jest eBay Inc.

Pieniądze otrzymane od innego użytkownika systemu trafiają na nasze konto PayPal. Ich transfer na konto założone w polskim banku ma trwać od pięciu do siedmiu dni roboczych. Bedzie darmowe w przypadku sum większych niż 500 zł, przy mniejszych kwotach kosztować nas będzie 5 zł. Najmniejsza kwota, jaką można przekazać z systemu PayPal na konto bankowe to 30 zł.

Pełny PayPal wreszcie w Polsce

Aby przelać pieniądze z systemu PayPal na swoje konto bankowe, należy podać jego numer w standardzie IBAN.

PayPal dla polskich użytkowników nadal ma niedoskonałości. Nie można zasilić konta PayPal korzystając z własnego konta bankowego. Aby więc przesłać pieniądze przy pomocy systemu potrzebna jest karta kredytowa. Chociaż serwis działa w Polsce to interfejs dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej.

Usługa PayPal umożliwiająca wysyłanie pieniędzy działa u nas od dłuższego czasu, jednak dopiero od kilku dni można przyjmować wpłaty. Pełna funkcjonalność została uruchomiona po cichu. Firma PR obsługująca PayPal poinformowała nas, że oficjalna informacja w tej sprawie zostanie udostępniona "w ciągu najbliższych tygodni".

O pełnej wersji polskiego PayPal'a jako pierwszy poinformował blogger Tomasz Topa.

Aktualizacja: 12 października 2006 22:20

Interfejs PayPal został udostępniony w polskiej wersji językowej.