Pełny PayPal wreszcie w Polsce

System płatności online PayPal nareszcie w pełni działa w Polsce. Można już nie tylko wysyłać pieniądze, ale także przyjmować wpłaty.

PayPal to system płatności internetowych, który umożliwia dokonywanie transferów pieniężnych posiadaczom kont poczty elektronicznej. System zyskał popularność na całym świecie i przyczynił się do popularyzacji handlu elektronicznego i aukcji internetowych. Obecnie działa w 55 krajach, a z jego usług korzysta ponad 100 mln osób. Właścicielem PayPal jest eBay Inc.

Pieniądze otrzymane od innego użytkownika systemu trafiają na nasze konto PayPal. Ich transfer na konto założone w polskim banku ma trwać od pięciu do siedmiu dni roboczych. Bedzie darmowe w przypadku sum większych niż 500 zł, przy mniejszych kwotach kosztować nas będzie 5 zł. Najmniejsza kwota, jaką można przekazać z systemu PayPal na konto bankowe to 30 zł.

Pełny PayPal wreszcie w Polsce

Aby przelać pieniądze z systemu PayPal na swoje konto bankowe, należy podać jego numer w standardzie IBAN.

PayPal dla polskich użytkowników nadal ma niedoskonałości. Nie można zasilić konta PayPal korzystając z własnego konta bankowego. Aby więc przesłać pieniądze przy pomocy systemu potrzebna jest karta kredytowa. Chociaż serwis działa w Polsce to interfejs dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej.

Usługa PayPal umożliwiająca wysyłanie pieniędzy działa u nas od dłuższego czasu, jednak dopiero od kilku dni można przyjmować wpłaty. Pełna funkcjonalność została uruchomiona po cichu. Firma PR obsługująca PayPal poinformowała nas, że oficjalna informacja w tej sprawie zostanie udostępniona "w ciągu najbliższych tygodni".

O pełnej wersji polskiego PayPal'a jako pierwszy poinformował blogger Tomasz Topa.

Aktualizacja: 12 października 2006 22:20

Interfejs PayPal został udostępniony w polskiej wersji językowej.