Pełne możliwości Windows Phone 7 nie dla wszystkich?

Polacy dobrze znają to uczucie. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że nie tylko my, ale i mieszkańcy wielu innych krajów dostaną Windows Phone 7 bez dużej części funkcjonalności.

Z oficjalnych wieści przekazywanych przez Microsoft wynika, że w dniu swojej premiery, Windows Phone 7 wspierać będzie jedynie pięć języków. Są nimi angielski, hiszpański, francuski, niemiecki i włoski. Microsoft w pocie czoła pracować ma nad wprowadzeniem do swojego systemu operacyjnego kolejnych - do tej pory nieujawnionych - wersji językowych. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby w sieci nie pojawiły się plotki na temat tego, że posługujące się nimi osoby otrzymają mocno okrojony Windows Phone 7.

Czego zabraknie?

Aby przyspieszyć wprowadzenie obsługi innych wersji językowych, Microsoft miałby w ich przypadku usunąć z systemu operacyjnego możliwość korzystania z usługi sieciowej Xbox Live i ograniczyć dostęp do Windows Phone Marketplace oraz funkcjonalności znanej z odtwarzacza Zune. Ponadto menu i znaki na klawiaturze mają być wyświetlane tylko w jednym z pięciu "podstawowych" języków, które wymieniliśmy na początku tej wiadomości.

Oczywiście są to wciąż niepotwierdzone informacje. Amerykańska korporacja nie zabrała jeszcze głosu w tej sprawie. Zainteresowani nabyciem telefonu z Windows Phone 7 powinni jednak bacznie śledzić publikowane przez Microsoft komunikaty.