Pekao SA: telefon komórkowy zamiast karty kodów

Bank Pekao SA udostępni klientom nową, bezpłatną metodę autoryzacji transakcji w serwisie internetowym Pekao24.

Usługa PekaoToken, bo o niej mowa, polega na generowaniu przy pomocy telefonu komórkowego jednorazowych kodów, służących do akceptowania operacji na rachunkach prowadzonych w Banku Pekao SA oraz w Domu Maklerskim Pekao.

Każdy kod wygenerowany przez PekaoToken jest unikalny i powiązany tylko z konkretną transakcją zlecaną w Pekao24, a dostęp do aplikacji chroniony jest indywidualnym kodem PIN. Nowa usługa nie wymaga także posiadania przy sobie kart kodów TAN. Wystarczy telefon komórkowy z obsługą aplikacji Java i z dostępem do Internetu.

Aplikację obsługuje większość dostępnych na polskim rynku modeli telefonów komórkowych. Dodatkowo generowane przez PekaoToken kody nie ulegają wyczerpaniu - nie zabraknie ich więc na realizację zaplanowanych operacji. Po pobraniu aplikacji z internetu, korzystanie z PekaoToken jest bezpłatne, a samo generowanie kodu autoryzacyjnego odbywa się w trybie off line.

"Zatwierdzanie operacji z wykorzystaniem PekaoTokena to obecnie najnowocześniejsza metoda autoryzacji. Myślę, że jeżeli ktoś raz spróbuje, to już do starszych metod nie wróci. Jestem przekonany o tym, że rozwiązania technologiczne oparte na urządzeniach mobilnych będą coraz powszechniejsze w polskiej bankowości" - powiedział Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA.

Dotychczasowi użytkownicy Pekao24 mogą zmienić obecnie wykorzystywaną metodę autoryzacji na PekaoToken w serwisie internetowym Pekao24, za pośrednictwem konsultanta TelePekao lub w Oddziale Banku.