Październikowy ranking serwisów tematycznych

Dobreprogramy.pl zyskują w ciągu miesiąca ponad 7 punktów procentowych, co pozwala im na przeskoczenie z 3. miejsca na szczyt kategorii "nowe technologie". Ściąga.pl wyprzedza serwisy edukacyjne Onetu, a Docelu.pl (lokalizator od WP) traci połowę użytkowników. Zapraszamy do zapoznania się z październikowym rankingiem serwisów w 13. kategoriach tematycznych.

KATEGORIA INFORMACJE, PUBLICYSTYKA, MEDIA

W kategorii "informacje, publicystyka, media" na zasięgu traci znajdujący się na pierwszym miejscu Onet.pl (-0,7 punktu procentowego). Zyskuje natomiast WP (+1 punkt procentowy).

Na prestiżowe 5. miejsce z 7. awansuje tvn24.pl, dzięki uzyskaniu dodatkowych 3,8 punktu procentowego.

Debiut w zestawieniu nalezy do Super Expressu - se.pl (na 16.). Z tabeli znika n.pl, które we wrześniu zajmowało miejsce 14.

Październikowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA KULTURA I ROZRYWKA

Serwisy rozrywkowe Google zwiększają zasięg o 2,4 punktu procentowego. Obecnie z serwisów ze stajni wielkiego G korzysta 2,7 mln polskich internautów.

Spadki w kategorii "kultura i rozrywka" zaliczają m.in. serwisy rozrywkowe Medousa.pl (z 6. na 8.) i serwis społecznościowy Poszkole.pl (z 13. na 14.) - z tą różnicą że Medousa.pl zyskuje użytkowników, a Poszkole.pl ich traci.

Październikowy ranking serwisów tematycznych

KATEGORIA MAPY I LOKALIZATORY

W tym miesiącu w kategorii "mapy i lokalizatory" jest już 15. pozycji, z których ostatnią zajął Citymap.pl. Pierwsze miejsce należy niezmiennie do Google, którego zasięg zmalał jednak o 1,3 punktu procentowego.

Na popularności traci produkt Wirtualnej Polski, czyli Docelu.pl (-1,66 punktu procentowego). Obecnie z lokalizatora korzysta ponad 260 tys. użytkowników (real users). Najpopularniejszą cyfrową mapą stworzoną przez portal jest Zumi.pl (Onet.pl), a drugie miejsce wśród portali zajmuje map24 od Interii.

Październikowy ranking serwisów tematycznych