Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Październikowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

Prezentujemy dwadzieścia najpopularniejszych polskich witryn pod względem zasięgu oraz dziesięć pod względem liczby odsłon. Zamieszczamy także ranking najpopularniejszych komunikatorów oraz witryny na których użytkownicy spędzili najwięcej czasu w październiku. Są to najnowsze wyniki badania Megapanel PBI/Gemius, zawsze publikowane z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem ze względu na proces analizy danych. W październiku liderem nadal był Google, który miał 10,75 mln użytkowników (real users) o 1,28 mln więcej niż portal Onet.pl, który znajduje się na drugiej pozycji z 9,46 mln użytkowników. Trzecie miejsce przypadło Wirtualnej Polsce z 8,36 mln użytkowników.

W stosunku do września w październiku nie nastąpiły zmiany w pierwszej dziewiątce witryn. Na dziesiątym miejscu znalazła się witryna Orange, pozycja ta była we wrześniu zajmowana przez MSN.com. Z 13 na 11 miejsce awansowały serwisy Grupy IDG.pl. Nowością w zestawieniu jest serwis gadu-gadu.pl na 13 pozycji.

Od tego miesiąca oznaczamy, które witryny objęte są audytem site-centric. Jak podaje Gemius SA audyt site-centric, który bazuje na skryptach badania Gemius Traffic, pozwala zminimalizować błąd statystyczny. Jak informuje Gemius, czasem nie sposób porównywać witryn objętych i nie objętych audytem, gdyż błąd statystyczny w przypadku tych drugich jest zbyt duży. Więcej na ten temat niebawem na łamach Internet Standard.

W rankingu witryn według miesięcznej liczby odsłon nie nastąpiły żadne przetasowania w stosunku do wyników Megapanel PBI/Gemius za wrzesień. W stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększyła się liczba odsłon na wszystkich witrynach.

W rankingu ze względu na czas uwagę zwraca awans portalu Gazeta.pl, który wyprzedził serwis fotka.pl i awansował na siódmą pozycję.

Październikowe wyniki Megapanelu - najpopularniejsze witryny w Polsce

W rankingu komunikatorów prym wiedzie Gadu-Gadu, który jednak stracił w stosunku do września prawie 50 tys. użytkowników. Z kolei Skype zyskał 180 tys. (te dane mogą być mniej dokładne, ze względu na to, że komunikator ten nie jest objęty audytem site-centric), a Tlen.pl 106 tys. użytkowników (real users).

Informacja od firmy Gemius

Portal Onet.pl jest objęty audytem site-centric z wyjątkiem serwisu "Praca", który odwiedza 3,5 % użytkowników portalu. Liczba odsłon dokonywanych na serwisie praca stanowi 0,4 % wszystkich odsłon dokonanych na portalu Onet.pl. Zasięg dla serwisu praca wynosi 2,6 %.