Październik: przybyło 11% użytkowników Opery Mini

Firma Opera Software opublikowała nowy raport, z którego wynika, że z mobilnej przeglądarki Opera Mini korzystało w październiku już blisko 40 miliony użytkowników.

Październik: przybyło 11% użytkowników Opery Mini

Pobierz jedną z najpopularniejszych w wersji na telefony komórkowe:

Z najnowszego raportu opublikowanego przez Opera Software wynika, że w październiku z przeglądarki korzystało już 39,6 miliona użytkowników (11,3-procentowy wzrost w porównaniu z wrześniem, 155-procentowy wzrost w porównaniu z październikiem 2008 roku), którzy przejrzeli 17,2 miliarda stron (14,8-procentowy wzrost w porównaniu z wrześniem, 238-procentowy wzrost w porównaniu z październikiem 2008 roku).

Wygenerowali oni w tym okresie blisko 263 miliony MB danych (16-procentowy wzrost w porównaniu z wrześniem, 233-procentowy wzrost w porównaniu z październikiem 2008 roku). Producent oprogramowania zaznacza, że gdyby nie technologia kompresji Opera Turbo wynik ten byłby znacznie wyższy, tzn. na poziomie 2,5 PB. Prezes Opera Software podkreśla więc, że dzięki niej użytkownicy na całym świecie mogli zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach za mobilny dostęp do Internetu.

Pełna treść raportu: Opera