PayPal współpracuje z Philanthroperem

Philanthroper to serwis, który, podobnie jak Groupon, codziennie oferuje kolejne oferty. Nie są to jednak tańsze wczasy lub kolacje w wykwintnych restauracjach. Pojawiają się w nim informacje o akcjach charytatywnych, które można wesprzeć jednym dolarem. Teraz w tym celu będzie można skorzystać z systemu płatności PayPal.

Serwis Philanthroper - przekaż dolara na akcję charytatywną

Polecamy:

Serwis Philanthroper wychodzi z założenia, że małe wpłaty od wielu osób mogą przynieść duże efekty. Po zapisaniu się na stronie, nowe możliwości pomagania innym przesyłane są na maila. Na razie serwis nie przyciąga zbyt wielu filantropów, ale wraz z rozpoczęciem współpracy z PayPalem może się to zmienić. System płatności online ma 98 mln użytkowników.

Mashable.com informuje, że PayPal będzie pobierał 10 proc. od każdego przeznaczonego na cele dobroczynne dolara. Ta prowizja ma pokryć m.in. koszty związane z obsługą wpłacających. W zamian, przekazywanie pieniędzy wybranym akcjom charytatywnym zostanie uproszczone i otworzy możliwość skorzystaniu z serwisu osobom spoza USA. Jednak wspierana dobroczynności będzie dotyczyła tylko obszaru tego kraju.

W ostatnim czasie PayPal interesuje się organizacjami non-profit i ułatwia im uzyskiwanie dodatkowych przychodów za pomocą technologii mobilnych i społecznościowych.