Paweł Stachnik prezesem CR Media Consulting

Rada Nadzorcza Internet Group podjęła decyzję o zmianie na stanowisku prezesa CR Media Consulting.

Ze stanowiska szefa CR Media Consulting, spółki zależnej Internet Group, odwołano Ryszarda Wojciechowskiego, jednocześnie powołując na nowego prezesa Pawła Stachnika. Będzie on pełnić także obowiązki szefa Platformy Marketingowego Wsparcia Sprzedaży.

W zeszłym roku spółka CR Media Consulting przestała terminowo wywiązywać się ze zobowiązań w stosunku do swoich partnerów. Wydawcy reklam, tacy jak Wirtualna Polska, Grupa o2.pl, Fotka.pl, Money.pl czy Gazeta.pl nie otrzymali umówionej zapłaty za wyemitowane dla CR Media Consulting reklamy. Nie wszyscy wierzyciele zostali dotąd spłaceni.

Według Jana Ryszarda Wojciechowskiego, prezesa zarządu iGroup, decyzja o powołaniu nowego prezesa związana jest z nową ofertą CR Media Consulting: tworzeniem kampanii marketingowych rozliczanych za efekt oraz położeniem większego akcentu na dostarczanie ekspertyz i narzędzi wspierających sprzedaż.

"Poszukiwaliśmy na to stanowisko odpowiedniej osoby od dłuższego czasu, bo zależało nam na wysokiej klasy specjaliście, który nie tylko wesprze nasze działania swoimi kompetencjami i doświadczeniem, ale także cechować go będzie umiejętność zarządzania zmianami. Wierzymy, że dotychczasowe osiągnięcia Pawła Stachnika w konsolidacji sił sprzedaży i marketingu podczas fuzji, jak i inne prowadzone przez niego projekty staną się odpowiednim fundamentem rozwoju potencjału CR Media Consulting jak i całej Grupy" - mówi Jan Ryszard Wojciechowski, Prezes Zarządu Internet Group.

Paweł Stachnik:

Od 17 lat związany z branżą marketingu i sprzedaży. Rozpoczął karierę zawodową w koncernie Unilever, gdzie przez 7 lat pełnił szereg funkcji w działach marketingu i sprzedaży. Następnie pracował jako dyrektor marketingu firmy Easy Net SA - właściciela i operatora witryn e-commerce takich jak Empik.com i Smyk.com.

Od 2001 roku dyrektor marketingu i sprzedaży w Cyfra+/Canal+, gdzie między innymi odpowiadał za konsolidację sił sprzedaży i marketingu po fuzji z Wizja.tv, jak również wdrażał pionierskie rozwiązania sprzedaży bezpośredniej dla spółki.

Od 2003 roku prowadząc własną działalność gospodarczą stał się współtwórcą i współwłaścicielem kilku spółek z branży usług marketingowych takich jak RE-AKCJA, zajmującą się głównie ambientem i reklamą zewnętrzną oraz DataBroker specjalizującą się w bazach danych i contact center. Współtworzył także agencję search marketingu Web Search Factory oraz wortal promocyjny Promosfera.pl. Ostatnio wiceprezes i akcjonariusz grupy marketingowej INFINICO SA.

W ramach Internet Group Paweł Stachnik pełniąc funkcję Prezesa Zarządu CR Media Consulting SA oraz szefa Platformy Marketingowego Wsparcia Sprzedaży, w skład której wchodzą również spółki IMP, OMG, Ad.Net, Sabela, odpowiedzialny będzie za konsolidację Platformy oraz jej restrukturyzację podwyższającą konkurencyjność na rynku.