Patrz.pl wśród 10 najpopularniejszych stron mobilnych

Serwis Patrz.pl pojawił się na liście najpopularniejszych stron polskiego internetu mobilnego, publikowanej przez Opera w comiesięcznym raporcie “State of the mobile web".

Patrz.pl należący do Grupy Pino (spółka zależna Internet Group)znalazł się wśród takich stron, jak: nasza-klasa.pl, google.com, onet.pl, allegro.pl i wikipedia.org.

Obecność Patrz.pl w gronie najpopularniejszych stron mobilnych jest efektem wdrożenia szeregu usług skierowanych do użytkowników telefonów komórkowych. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość pobierania klipów video na urządzenia mobilne w postaci plików 3gp i mp4.

Patrz.pl to największy serwis w grupie Pino. W październiku 2009 r. serwis odwiedziło 2,1 mln użytkowników, którzy wygenerowali 16 mln odsłon (za Megapanel PBI/Gemius).

Działający na podobnej zasadzie co Youtube.com serwis Patrz.pl to dzieło Piotra Wierzejewskiego, Michała Sadowskiego i Karola Wnukiewicza. Powołali oni serwis do życia w 2005 r. jako studenci ostatniego roku Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.