Paris Hilton ofiarą hackerów

Paris Hilton, spadkobierczyni fortuny właściciela jednej z największych sieci hoteli, padła ofiarą ataku hackerów. Grupa osób określających się mianem 'illlmob' umieściła w Internecie listę kontaktów z książki adresowej, którą wykradziono z telefonu komórkowego gwiazdki.

Książka adresowa Paris Hilton zawierała telefony i emaile ponad 500 osób, w tym takich sław show-biznesu, jak rapera Eminema, piosenkarki pop Christiny Aguilery czy tenisistów Andy'ego Roddicka i Anny Kournikowej. Niektórzy znajomi Hilton zareagowali błyskawicznie, zmieniając numery swoich telefonów, inni musieli zmagać się z natłokiem połączeń bądź zapchanymi skrzynkami poczty głosowej. Nie wiadomo, jak te informacje dostały się w niepowołane ręce, podejrzewa się jednak, iż incydent ma związek z atakiem hackerskim na serwery amerykańskiego operatora telefonii cyfrowej, T-Mobile, który został ujawniony w styczniu tego roku.

Przedstawiciele T-Mobile przyznali, iż Kalifornijczyk Nicholas Jacobsen w 2003 r. w sposób nieuprawniony zapewnił sobie dostęp do danych ponad 400 klientów firmy, w tym ich numerów ubezpieczeń Social Security. Jacobsen został uznany winnym zarzutów uzyskania dostępu do chronionych danych i wywołania poważnych szkód z tym związanych - grozi mu kara 5 lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tys. USD.