Panel internetowy na 31,5 tysiąca osób

W panelu badawczym Instytutu ARC Rynek i Opinia zarejestrowanych jest już około 31,5 tys. osób. Biorą oni udział głównie w badaniach ankietowych przez internet.

e-panel powstał w 2001 roku. Pierwotnie był panelem internetowym "ale drogą ewolucji przekształcił się w panel, który wykorzystywany jest również do badań telefonicznych, face-to-face czy badań jakościowych"- tłumaczy Piotr Czyżewski, dyrektor ds. badań w ARC Rynek i Opinia. "Osobom zgłaszającym się do panelu nie są stawiane żadne wymagania, oprócz podania prawdziwych danych" - dodaje.

Ankiety umieszczane są na serwerze firmy ARC Rynek i Opinia. Do jej wypełnienia zapraszane są osoby losowo wyselekcjonowane z panelu. Dostają one list drogą elektroniczną zapraszający do udziału w ankiecie. Każdy zarejestrowany panelista ma swoje hasło i login. Po zalogowaniu na www.epanel.pl, dostaje się na stronę, gdzie czeka na niego ankieta.

Za udział we wszystkich badaniach zarejestrowani uczestnicy e-panelu są wynagradzani zarówno w formie upominków, jak i pieniędzy. Za wypełnienie ankiety otrzymują określoną ilość punktów, w zależności od stopnia jej trudności. Jeden punkt, to jeden złoty, który trafia na konto panelisty. Pieniądze może on wypłacić, gdy na koncie uzbiera się kwota co najmniej 50 zł.