Pamiętaj, pamiętaj o 5 listopada... - tego dnia Anonymous zniszczy Facebooka

Facebook zostanie zniszczony - zapowiedziała Anonymous, grupa najbardziej uzdolnionych hakerów na świecie. 5 listopada 2011 roku zniszczone mają zostać wszystkie profile i wykasowane wszystkie nasze prywatne dane. Na pierwszy rzut oka wygląda na żart, ale... Trzeba potraktować go bardzo poważnie. Dlaczego?

Pamiętaj, pamiętaj o 5 listopada... - tego dnia Anonymous zniszczy Facebooka
V Jak Vendetta

Zapowiedź Anonymous trzeba traktować poważnie. Pamiętacie tegoroczne wyłączenie PlayStation Network, zaatakowanej przez hakerów, chcących ukarać koncern za nadmierną walkę z piratami? To właśnie grupa Anonymous stała za tym skutecznym atakiem, przez który Sony naraził się na starty finansowe i utratę zaufanie konsumentów. Sony całymi tygodniami nie mógł doprowadzić usługi do stanu używalności.

Operacja Facebook planowana na 5 listopada

Wygląda jednak na to, że japoński koncern był tylko na przystawkę. Anonymous zapowiada, że 5 listopada tego roku Facebook ma “przestać istnieć". Czym sobie Facebook na to zasłużył? Chodzi o sprzedaż naszych prywatnych danych za naszymi plecami.

Oto fragmenty wiadomości Anonymous do internautów, zapowiadającej atak na Facebooka.

- Facebook prowadzi sprzedaż informacji agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata - ostrzega Anonymous

- (...) Wszystko, co robisz na Facebooku pozostaje w Facebooku, niezależnie od ustawień "prywatności". I usunięcie twojego konta jest niemożliwe, nawet jeśli "usuniesz" konto, wszystkie twoje dane osobowe i informacje na twój temat pozostają w Facebooku i mogą być odzyskane w dowolnym czasie - uświadamia nam Anonymous.

- (...) Nie jesteś bezpieczny ani przed nimi, ani przed żadnym rządem. Pewnego dnia spojrzysz wstecz i uświadomisz sobie, że to, co zrobiliśmy, było właściwe. Przejdziemy do historii, 5 listopada 2011 roku - zapowiada Grupa Anonymous.

Dzień sądu dla Facebooka nadchodzi

Faktycznie - serwis społecznościowy Zuckerberga stanowi problem dla prywatności danych - teraz nawet nienarodzone dzieci trafiają już na Facebooka. Wygląda na to, że Facebook nie bagatelizuje groźby ze strony grupy Anonymous.

Facebook zapłaci 500 USD za znalezienie błędu w swoim serwisie społecznościowym. Wygląda więc na to, że być może w ten sposób serwis Zuckerberg zamierza zabezpieczyć swój system, najlepiej jak to jest możliwe przed zapowiedzianym “dniem sądu", który ma odbyć się 5 listopada tego roku. Ciekawe, czy atak odbędzie się w takt uwertury Czajkowskiego?

Anonymous wzoruje się na V jak Vendetta

Trzeba przyznać, że umiejętności teatralne grupa Anonymous ma. Hakerzy z grupy Anonymous najwyraźniej są miłośnikami filmu opartego na anarchizującym komiksie V jak Vendetta. Używają słynnych masek Guya Fawkesa, zwalczają nadmierne zapędy wielkich korporacji i nawet data zniszczenia Facebooka nie została wybrana przypadkowo - 5 listopada słynny V przeprowadził swoją rewolucję. A więc Remember, remember the Fifth of November...Facebook. Czy Facebook 5 listopada zniknie z powierzchni internetu? Jak myślicie?

Źródło: Internet Zona