Pakt na rzecz usług szerokopasmowych

"Do końca 2006 r. szerokopasmowy dostęp do Internetu powinien być zapewniony na prawie całym obszarze Polski" - zapowiedział w wywiadzie dla PAP prof. Michał Kleiber, minister nauki i informatyzacji. Redakcja Computerworld przekazała na ręce ministra Pakt na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do usług i sieci łączności elektronicznej w Polsce.

Pakt na rzecz usług szerokopasmowych

Przekazanie Paktu prof. Michałowi Kleiberowi, ministrowi nauki i informatyzacji

Został on podpisany podczas konferencji Computerworld "Forum na rzecz usług szerokopasmowych" przez przedstawicieli czołowych firm telekomunikacyjnych działających w Polsce - w tym: Telekomunikacji Polskiej, Telefonii Dialog, Telekomunikacji Kolejowej, ATM, NASK, Energis Polska, Netii, Crowley Data Poland, Aster City Cable, UPC Polska i Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Firmy te "zadeklarowały podjęcie działań m.in. na rzecz: zwiększenia dostępności do szerokopasmowych sieci łączności elektronicznej w Polsce oraz współpracy z placówkami zapewniającymi wykorzystanie Internetu do celów edukacyjnych i z ośrodkami naukowo-badawczymi w celu transferu wiedzy i rozwoju technologii". Pakt zostanie przekazany także na ręce marszałka Sejmu, ministra infrastruktury oraz prezesa URTiP.

Na załączonym zdjęciu redaktor Sławomir Kosieliński przekazuje "Pakt na rzecz rozwoju usług szerokopasmowych" prof. Michałowi Kleiberowi, ministrowi nauki i informatyzacji

Pełna treść paktu oraz lista sygnatariuszy dostępna jest tutaj

Materiał filmowy z "Forum na rzecz usług szerokopasmowych" (plik o objętości 391 MB) można pobrać tutaj