PTC: koniec darmowych hotspotów

Polska Telefonia Cyfrowa, po sześciu miesiącach od udostępnienia usług WLAN, rozpoczyna ich świadczenie na zasadach komercyjnych. Z bezprzewodowego dostępu do internetu poprzez sieć hot spotów Ery można było korzystać już od listopada ubiegłego roku.

Według danych operatora, z usług WLAN skorzystało dotychczas 4 tys. osób, przede wszystkim biznesmenów i przedstawicieli wolnych zawodów. Operator planuje powiększenie liczby punktów dostępowych do 150 na koniec 2004 r. (obecnie Era ma ich ok. 70).

Klienci sieci będą mogli wykupić dodatkowy abonament miesięczny za 23,18 zł z VAT za 3 godziny dostępu do sieci. Za każdą godzinę po wykorzystaniu limitu trzeba zapłacić za 7,72 zł z VAT. Można płacić jedynie za czas połączenia - stawka wynosi 10,98 zł z VAT za godzinę.

Z usługi WLAN można także korzystać w systemie przedpłaconym, korzystając z kart zdrapek lub płacąc kartą kredytową - w tym przypadku cena za 3 godziny dostępu wynosi 35 zł z VAT. Przy każdym wylogowaniu z sieci zatrzymuje się licznik odmierzający czas spędzony w sieci. Wykupienie 3-godzinnego dostępu pozwala na przedłużenie o 185 dni aktywności konta, którego aktywacja wymagana jest przy pierwszej rejestracji w Era hot@spot. Opłaty są naliczane za każde rozpoczęte 15 minut połączenia.

Jak informuje PTC, cennik usług obowiązuje do 15 lipca. Pozostali operatorzy również zastrzegają, że aktualne ceny dostępu mają charakter promocyjny i są ważne do 30 maja (Polkomtel) oraz 30 czerwca (Centertel). Plus GSM uruchomił 18 punktów dostępowych w marcu br, zaś Idea 40 lokalizacji niecały miesiąc później.