PRZEGLĄD PRASY 8.08

Oto przegląd najważniejszych wiadomości, które ukazały się w polskiej i zagranicznej prasie we wtorek 8 sierpnia:

RZECZPOSPOLITA Coraz więcej osób zdobywa potrzebne informacje w Internecie. „Zainteresowani tematyką prawniczą nie znajdą w polskiej sieci zbyt wiele - nieliczne serwisy związane z prawem są ciągle w powijakach. Jednak kilka miejsc można uznać za godne polecenia, zarówno zawodowym prawnikom, jak i nieprofesjonalistom” – czytamy w dodatku „Prawo co dnia”

GAZETA WYBORCZA Po raz pierwszy polski portal internetowy ma okazję zebrać finansowe owoce swojej popularności. Za włączenie witryny aukcyjnej Allegro do swoich serwisów Onet może dostać milion dolarów (s. 14). Największe domy mediowe zamierzają zaprotestować przeciwko wynikowi przetargu na zaplanowanie kampanii reklamowej w mediach dla Telekomunikacji Polskiej S.A. (s. 14).

PRAWO I GOSPODARKA TP Internet, Prokom Internet i Nortel Networks Polska utworzą Centra Przetwarzania Danych, które będą przez Internet oferowały oprogramowania użytkowe i aplikacje oraz zarządzanie stronami WWW (s. 4).

PULS BIZNESU W Warszawie powstaje e-Katalyst, inkubator finansujący nowe projekty internetowe. Inkubator będzie wspierał te projekty związane z Siecią, które są na początkowym etapie rozwoju (s. 4). Handel przez Internet biletami lotniczymi, miejscami w hotelach i wycieczkami przeżywa boom w Stanach Zjednoczonych. Także w Europie szybko się rozwijają internetowe agencje turystyczne (s. 8).

WALL STREET JOURNAL Morgan Stanley Dean Witter Private Equity i NTL poinformowały, że kupią od France Telecom 49, 9 procent akcji Noos, największego operatora telewizji kablowej we Francji. Wartość transakcji wyniesie 1,35 miliarda euro.

FINANCIAL TIMES Microsoft wszedł w alians z internetową księgarnią Barnesandnoble.com. Firmy zamierzają uruchomić pierwszy w Internecie sklep z elektronicznymi książkami (Companies and Markets).